گزارش تصویری: معماری سینماها در کشور ۷۲ ملت

بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۸۰، گونه ای معماری در هند شکل گرفت که حاصل تلفیق معماری مدرن با معماری سنتی هند بود. سرویس عکس و فیلم فردا: بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۸۰، گونه ای معماری در هند شکل گرفت که حاصل تلفیق معماری مدرن با معماری سنتی هند بود. ظهور مدرنیسم در هند به نخستین روزهای استقلال هند باز می‌گردد، زمانی که جواهر لعل نهرو از لوکوربوزیه، معمار فرانسوی، خواست تا طراحی نقشه شهر چندیگر، پایتخت جدید پنجاب و هارایا را بر عهده گیرد. 
معماری مدرن در طراحی سینماهای هند نیز تاثیر گذاشت و منجر به پر رنگ شدن نقش اشکال هندسی و کاهش تزئینات پرکار در این بناها گردید. گرچه در طراحی برخی جزئیات و انتخاب رنگ‌ها، سنت‌های هندی تداوم یافت.
یک سینما در هندسینما ساپتاگیری در حیدرآباد
یک سینما در هندتئاتر نو در تریواندروم
یک سینما در هندسینما پیلوت در چنای
یک سینما در هندسینما ناتراج در چنای
یک سینما در هندتئاتر پنکاج در الاپوژا
یک سینما در هندتئاتر اس.آر در وارکالا
یک سینما در هندتئاتر شانتی در حیدرآباد
یک سینما در هندتئاتر جیرام در سالم
یک سینما در هندسینما تارانگام در کاروناگاپالی
معماری مدرن سینما در هندتئاتر الانکار در مادورای
یک سینما در هندتئاتر میناکچی در تریمانگالام
یک سینما در هندتئاتر آنا مالای در مندورا

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش تصویری: معماری سینماها در کشور ۷۲ ملت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات