آمار متقاضیان وام ازدواج 10 میلیونی به تفکیک هر بانک را به صورت شفاف اعلام کنید

 مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در ادامه پیگیری های خود، از بانک مرکزی تقاضا کرد تا آمار متقاضیان وام ازدواج 10 میلیونی و تعداد وام های ازدواج 10 میلیونی اعطا شده را به تفکیک هر بانک به صورت شفاف و برخط در سامانه تسهیلات وام ازدواج به مردم اعلام کند. در این نامه آمده است:

ریاست محترم بانک مرکزی جناب آقای دکتر سیف
سلام علیکم

با توجه به بروزرسانی سامانه تسهیلات ازدواج بانک مرکزی بر اساس قانون وام ازدواج 10 میلیون تومانی مجلس شورای اسلامی که در تبصره 29 قانون بودجه سال 1395 آمده است، تقاضا می شود آمار زیر را جهت شفاف سازی وضعیت وام ازدواج برای مردم، به این سامانه اضافه نمایید:
•    تعداد کل افراد در صف دریافت وام ازدواج 10 میلیون تومانی به صورت برخط به تفکیک بانک های پذیرنده
•    تعداد وام ازدواج 10 میلیون تومانی داده شده به متقاضیان به صورت برخط به تفکیک بانک های اعطاکننده این وام
همانطور که مستحضرید بر اساس تبصره 2 قانون وام ازدواج 10 میلیون تومانی، تعداد افراد در صف دریافت وام ازدواج در پایان هر ماه بایستی کمتر از 50 هزار نفر باشد و بر اساس تبصره 3، بانک مرکزی وظیفه پیگیری اجرای این قانون و جریمه بانک های متخلف را بر عهده دارد.
از آنجا که منابع قرض الحسنه لازم جهت اعطای وام ازدواج 10 میلیون تومانی در بانک ها وجود دارد (در نامه شماره 1102951 این مرکز در تاریخ 11 اردیبهشت سال جاری، توضیحات لازم در این زمینه به اطلاع مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی رسیده است)، امید است که بانک مرکزی پیگیری های لازم را جهت اجرای هرچه سریعتر این قانون داشته باشد.
رونوشت: مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی آقای میرمحمدصادقی

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمار متقاضیان وام ازدواج 10 میلیونی به تفکیک هر بانک را به صورت شفاف اعلام کنید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات