دولت یازدهم اهتمام ویژه ای برای رفع مشکلات کشاورزان دارد

به گزارش ایرنا احمد امینی روش شامگاه سه شنبه در نشست با کشاورزان منطقه جنوب کرمان افزود: اگر دولت تمام توان خود را برای کمک به کشاورزان به کار گیرد اما مردم با دولت مشارکت نداشته باشند، کاری پیش نمی رود.
وی تصریح کرد: کشاورزان باید در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی و بازار مناسب برای محصولات کشاورزی با دولت همکاری داشته باشند.
وی با بیان اینکه اگر مشکلات بخش کشاورزی رفع شود بسیاری از مشکلات مردم جنوب کرمان برطرف می شود خاطرنشان کرد: برای محصولات کشاورزی باید بازار هدف داشته باشیم تا در فروش محصولات دچار مشکل نشویم.
فرماندار جیرفت تصریح کرد: دولت با راه اندازی فرودگاه، اداره کل پایانه ها، گمرک و استاندارد در جنوب کرمان، زیرساخت های مورد نیاز کشاورزان این منطقه را فراهم کرده است.
وی اظهار کرد: انجمن ها و تعاونی های کشاورزی باید تشکیل شود و سطح زیر کشت محصولات کشاورزی باید کاهش پیدا کند.
وی با اشاره به تشکیل تیم برای بازاریابی و فروش محصولات کشاورزی گفت: این اقدام موجب شناسایی بازارهای هدف، افزایش صادرات و رونق بخش کشاورزی می شود.
امینی روش افزود: مکانیزه شدن کشاورزی، هزینه های تولید را کاهش می دهد و کشاورزان کمتر دچار ضرر و زیان می شوند.
وی بیان کرد: تدابیر ارائه تسهیلات بانکی برای کمک به کشاورزان با همکاری بانک کشاورزی اندیشیده شده است.
وی بزرگترین بحران استان کرمان را کمبود آب اعلام کرد و افزود: باید در زمینه مصرف بهینه از منابع آبی دقت شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان هم در این نشست گفت: مهم ترین مشکلات کشاورزان جنوب کرمان، نبود منابع مالی کافی برای کشاورزی و درخواست تمدید وام ها از بانک کشاورزی است.
سید یعقوب موسوی افزود: وظیفه دولت، فراهم کردن تسهیلات لازم برای کشاورزان است تا به راحتی محصولات کشاورزی را تولید کنند.
وی با اشاره به حمایت دولت از کشاورزان تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی تاکنون مجوز واردات پیاز از کشورهای دیگر را صادر نکرده است و از محصولات کشاورزی جنوب کرمان حمایت می کند.
وی اظهار کرد: باید در سال جاری با تمام توان سطح زیرکشت محصولات کشاورزی را کاهش دهیم تا بتوانیم بازار خوبی برای این محصولات به وجود آوریم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با بیان اینکه دولت باید زیرساخت های بخش کشاورزی را فراهم کند افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای فراهم کردن زیرساخت های بخش کشاورزی توسط دولت در این منطقه انجام شده است تا محصولات کشاورزی برای فروش دچار مشکل نشوند.
سالانه بیش از چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در هفت شهرستان زیر پوشش سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان تولید می شود.
جنوب استان کرمان شامل هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، فاریاب و رودبار جنوب است.
7450/3029

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت یازدهم اهتمام ویژه ای برای رفع مشکلات کشاورزان دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات