مقصر درگیری در مجلس کیست؟

«قانون» از یقه‌گیری در مجلس گزارش می‌دهد: به گزارش نامه‌نیوز، ديروز نمايندگان در نامه‌اي خطاب به آيت‌ا... خامنه‌اي نوشتند كه از رهنمودهاي شما سپاسگزاريم! اين خبر اندكي بعد توسط رسانه‌هاي جريان خاص به سرعت در فضاي مجازي منتشر شد. اما تنها چند دقيقه بعد از انتشار اين خبر، رويدادي رخ‌ داد كه به طور كامل بر خلاف رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب بود. ماجرا از اين قرار بود كه تصاويري از صحن علني مجلس منتشر شد كه در آن، خلیل آقایی، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی يقه چاك مي‌كند و در حال فرياد كشيدن است كه نمايندگان با دلداري دادن وي، معاون پارلماني وزير را ساكت مي‌كنند. در نگاهي سطحي به عكس، تصور مي‌شد كه قائم‌مقام وزير كشوري با اين عظمت، يقه خود را پاره كرده و مانند جاهلان كلاه‌شاپو به سر، قصد دارد طرف مقابل خود را كه عزت‌ا... يوسفيان ملا هست را قطعه‌قطعه‌ كند! اندكي بعد برخي مدعي شدند كه نماينده مردم آمل وي را مورد حمله قرار داده و يقه وي را پاره كرده‌‌است. براي اطلاع از حقيقت‌ماجرا به سراغ خلیل آقایی، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی رفتيم. وي‌نيز ماجراي درگيري ديروز را براي «قانون» تعريف‌كرد. معاون پارلماني وزارت جهاد كشاورزي دليل درگيري را درخواست غيرقانوني يوسفيان ملا نماينده مردم آمل در مجلس خواند. خليل آقايي گفت : اگر كمي به عكس و فيلم هاي منتشرشده دقت كنيد ، متوجه مي‌شويد كه بنده پيراهنم را پاره نكردم.وي در توضيح ماجرا خاطرنشان كرد:  آقاي يوسفيان ملا دوشنبه درديداري كه با وزير داشتند درخواستي غير قانوني طرح كردند و پرخاشگرانه از وزارت جهاد كشاورزي خارج شدند.

كلمات ركيك در خانه‌ ملت

آقايي ادامه داد: يوسفيان ملا حدود 6 7 ماه در حال پيگري آن موضوع است كه به نتيجه نرسيدند و امروز نيز سرانجام با توهين و كلمات ركيك به من فحاشي كردند. من به ايشان يادآوري كردم كه امروز روز اول ماه مبارك رمضان است، بنابراين ادب و اخلاق اسلامي را رعايت كنيد و خدا را بالاي سر ناظر بدانيد اين اقدامات برازنده شما و مردم شريف آمل نيست و كاري كه انجام مي دهيم بايد براساس قانون باشد اما رفتار شما غير قانوني است. ضمن اينكه آقاي وزير اين موضوع را بررسي مي كنند.وي ادامه داد: ايشان دوباره شروع به فحاشي كردند و مي‌گفتند قانون بنده هستم شما چه كاره هستيد و در اين حين يقه من را كشيد و دكمه هاي پيراهن  من پاره شد اگر با دقت به عكس نگاه كنيد با نوك انگشت پيراهنم را گرفتم بلند شدم،ايشان كنار بنده نشسته بود وقتي يقه بنده را گرفت و پاره كرد.

باج نمي‌دهيم

قائم‌مقام وزير جهاد كشاورزي ادامه داد:ايشان رفت و بنده هم بلند شدم و خطاب به ايشان گفتم آقاي يوسفيان ملا  مجلس همه چيز را ضبط مي كند يعني هر كس نمي‌تواند از خودش حرف بزند  و تصاوير گويا است.زماني كه بلند شدم با فرياد به يوسفيان ملا گفتم شما فحاشي و توهين مي كنيد و باج مي خواهيد اما ما باج نمي دهيم.

بگم‌بگم‌هاي مجلسي!

معاون پارلماني وزارت جهاد كشاورزي در پاسخ به اين سوال كه برخي به نقل از آقاي يوسفيان ملا مدعي‌ شدند كه قرار است واردات برنج آزاد شود ودليل اصلي درگيري اين بود‌ه‌است، گفت: نه، دليل دعوا اين نبود و اگر ايشان مصاحبه نمي كرد و موضوع را تحريف نمي كرد با شما مصاحبه نمي كردم اما به دليل اينكه  شان نمايندگان و مجلس دروغگويي نيست با شما گفت و گو مي كنم كه واقعيت مشخص شود. موضوع اصلا واردات برنج نبوده است. خود ايشان آگاه هستند كه موضوع چه بود و درخواست ايشان به صورت كتبي موجود است و هر زماني كه نياز شود درخواست ايشان را كه غير قانوني بوده،  منتشر مي كنم. موضوع ما اصلا واردات برنج نبود و حتي در فصل كشت هم ممنوع بوده و الان هم ممنوع است. وي با تاكيد بر اينكه «در دوره مجلس ششم و  در اين سه سالي هم كه معاون پارلماني است، چنين اتفاقي رخ نداده بود» ادامه داد: يادتان هست  كه در فينال جام جهاني بين  تيم هاي فرانسه و ايتاليا، ناگهان زين الدين زيدان به يكي از بازيكنان حريف حمله كرد و سپس اخراج شد، بعد به او گفتند چرا اينكار راكرديد گفت ايشان به مادرم فحش داد و من هم زدم.آقاي يوسفيان ملا هم به بنده فحش داد نه يك‌بار بلكه ده بار! با اين حال من هر بار مراعات كردم تا اينكه ديگر به نزاع منجر شد. اين مقام مسئول درباره خبر احتمال بركناري‌اش نيز گفت: مسئوليت‌ها يك روز مي‌آيد و يك روز هم مي‌رود ولي تا امروز كه خبري از بركناري بنده‌نيست.

حرف بدي زده نشده!

از سوي ديگر عزت‌ا... یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل درباره درگیری‌اش‌ با معاون پارلمانی وزارت جهاد مي‌گويد: وزارت جهاد کشاورزی برنج وارد کرده بود و ما نمایندگان شمال به وزیر نامه‌ای نوشته بودیم تا از واردات برنج جلوگیری شود؛ آقای «خليل آقایی، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی «عصبانی شد و یقه‌اش را نیز خودش باز کرد.او ادامه داد: ایشان کار زشتی کرد و حرف بدی نیز در این جریان زده نشد.

ورود هيات رئيسه

فريدون حسنوند از نمايندگان مجلس دهم كه در صحنه درگيري حاضر بود نيز به «قانون» توضيحات كافي را ارايه نداد و تنها با اشاره به اينكه بايد آرامش مجلس حفظ شود گفت:موضوع نزاع امروز مجلس درهيات رئيسه بررسي مي شود و بهتر است تا به آن دامن زده نشود.

مقصر كيست؟

مشخص نيست مقصر اصلي كيست! شوراي نظارت بر اعمال نمايندگان، شوراي نگهبان، هيات‌ رئيسه مجلس يا مسئولان و مردمي كه اين افراد را انتخاب كرده‌اند ولي نكته مهمي كه در اين بين بيش از پيش بايد به آن توجه شود، آرامشي است كه جامعه به آن نيازمند است و نبايد به همين راحتي توسط عده‌اي به تشويش كشيده‌شود.

در آخر

 فرمايشات رهبر معظم‌ انقلاب بايد سرلوحه اقدامات مسئولان قرار گيرد،پس چرا اينچنين است!؟در سال‌هاي گذشته جريان‌هاي سياسي مدعي ولايتمداري تا چه حد به بيانات ايشان، گوش فراداده‌اند؟! چرا بايد تنها رهنمودهاي ايشان كه در زمينه مخالفت با برخی رویکردهای سياست‌ خارجي و آمريكاست به كليدواژه و ذكر شبانه روزي برخي تبديل شود ولي نكات مهم آيت‌ا... خامنه‌اي در زمينه سياست‌ داخلي و مراعات اخلاق اسلامي به فراموشي سپرده شود!؟ مگر آيت‌ا... خامنه‌‌اي نفرمودند كه اختلاف نظر‌ها به يقه‌گيري منتهي نشود؟چرا نمايندگان و مسئولان اين نكات را فراموش مي‌كنند؟! آيا شوراي محترم نگهبان اين بي‌توجهي بارز برخي به دستورات معظم‌له را مصداق عدم التزام عملي به ولايت فقيه نمي‌داند؟! آيا نبايد در تائيد صلاحيت افراد غير از چند بررسي خاص، سلامت روح و روان افراد نيز مورد توجه قرار گيرد؟! از سويي آنهايي كه دائم به دنبال تغيير در مجلس مي‌گشتند و تلاش مي‌كردند با جايگزيني يك رئيس،‌ اين تغييرات را به رخ بكشند، بدانند كه اين روزها مردم به دنبال آن هستند كه ديگر كوچك‌زاده‌ها  و رسايي‌ها در مجلس خودنمايي نكنند و نمايندگان و مسئولان به جاي يقه‌گيري، اشتغال، اقتصاد و هزاران معضل و مشكل مردم اين مرز و بوم را حل كنند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقصر درگیری در مجلس کیست؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات