مهم ترین منکر کشور معضل بیکاری جوانان است

به گزارش خبرنگار ایرنا محمود الله مرادی شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد امر به معروف ونهی از منکر در شهرستان کامیاران، منکرات را فقط محدود به حجاب زنان و عفاف مردان ندانست و خاطر نشان کرد: مسوولان باید با دیدن واقعیت جامعه و مقایسه کردن آن با زندگی خودشان با دلسوزی و برنامه ریزی به فکر رفع منکراتی مانند بیکاری که بنیاد خانواده ها را نابود می کند باشند.
وی با اشاره به اینکه همکاری و همدلی مسوولان نظام خود نشانی از اجرای امر به معروف و نهی از منکر است افزود: با خلاصه کردن خدمات و موفقیت های نظام جمهوری اسلامی در راستای اقدامات و فعالیت های گروه یا جناح خاصی باعث به وجود آمدن منکر بزرگی برای نظام خواهیم شد.
الله مرادی تصریح کرد: موثرترین و نزدیک ترین راه برای اجرایی کردن تمام اهداف و برنامه های ستاد احیای امر به معروف ونهی از منکر توجه و اجرایی کردن فرموده های مقام معظم رهبری توسط مسوولان در تمام رده های مختلف کشوری است.
وی از تمامی ادارات و نهادهای سطح شهرستان خواست در طی شش ماه اول سال 5 نفر از کارکنان اداره مربوطه که توانایی و صلاحیت دارند را شناسایی و انتخاب و به ستاد امر به معروف شهرستان معرفی کنند تا آنها به عنوان شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات با همکاری و راهنمایی ستاد در شهرستان بتوانند برنامه های ستاد را در ادارات اجرای کنند.
جانشین دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان کردستان این ستاد در شهرستان کامیاران را بهترین ستاد در سطح استان کردستان دانست و افزود: موفقیت ها و عملکردهای مثبت این ستاد نتیجه برنامه ریزی های قابل اجرا و اقدامات عملی اعضای این ستاد و همکاری و همدلی فرماندار شهرستان با مجموعه ستاد است.
وی با اشاره به اینکه این بهترین بودن، دلیل بر کامل و بدون مشکل بودن شهرستان نیست اضافه کرد: شهرستان کامیاران اصلی ترین مشکلی که در این راستا دارد نبود ساختمانی مناسب برای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر است.
در ادامه دبیرستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر شهرستان کامیاران نیز گفت: در حوزه ساختاری و عملکردی ستاد شهرستان فعالیت های سازنده ایی داشته و با راه اندازی معاونت های مختلف و ابلاغ احکام مربوطه در پی اهتمام به عملی ساختن سیاست های ستاد امربه معروف و نهی از منکر است.
منصور ولی بیشتر برنامه های ستاد احیا کامیاران را در حوزه ساختاری دانست و گفت: درحوزه جایگزینی معروفات نیاز به اقدامات جدی بویژه در مقابله با تهاجم فرهنگی و شبکه های مجازی است که در این راستا احیا فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر می تواند بهترین و منطقی ترین راهکار دفاعی و مبارزه ایی باشد.
فرمانده سپاه کامیاران با اشاره به اینکه امسال به عنوان سال احیاء فریضه امربه معروف و نهی از منکر در سپاه نام گذاری شده است و آموزش های گسترده عقیدتی در این باره برنامه ریزی و اجرا می شود بیان کرد: این می تواند الگویی برای دیگر نهادها باشد تا ابتدا از حوزه دستگاه های دولتی و عمومی در زمینه احیا کار صورت گیرد و سپس به جامعه تأسی داده شود.
دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر کامیاران در پایان به برگزاری کارگاه آموزشی تحکیم خانواده و مقابله با جنگ نرم برای آشنایی با ناهنجاری های اجتماعی و مفاسد اشاره کرد و برپایی چنین کلاس هایی را برای تحکیم پایه های خانواده و جامعه لازم دانست.
کامیاران در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.
7349/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهم ترین منکر کشور معضل بیکاری جوانان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات