چهار دانشجوی معترض با گلوله پلیس پاپوا گینه نو کشته شدند

به گزارش ایرنا، این دانشجویان دانشگاه های مختلف در 'پورت مورسبی' پایتخت پاپوا گینه نو نسبت به رای اعتماد مجلس به 'پیتر اونیل' که متهم به فساد است، معترض هستند.
مخالفان دولت پاپوآ گینه نو برای چهارمین بار است که برای ساقط کردن دولت 'پیتر اونیل' نخست وزیر در پارلمان تلاش می کنند.
به نوشته تارنمای 'ای.بی.سی' استرالیا، پلیس پاپوا گینه نو با به گلوله بستن دانشجویان معترض چهار نفر را کشت و 7 تن دیگر را به شدت زخمی کرد.
بنابراین گزارش، دانشجویان صبح روز چهارشنبه اقدام به راهپیمایی از دانشگاه در پایتخت پاپوآ گینه نو به سمت مجلس کرده بودند، اما پلیس آنها را در محوطه دانشگاه متوقف کرد.
به گفته شاهدان، ماموران پلیس پس از حرکت دانشجویان، به سمت آنها حمله و معترضان را با مشت و لگد مورد تعرض قرار دادند.
یک مقام بیمارستان عمومی بندر 'مورسبی' پایتخت این کشور واقع در اقیانوس آرام گفت که 10 دانشجو در این بیمارستان بستری شده اند و پس از درگیری پلیس این مصدومان به بیمارستان منتقل شدند.
گفته می شود برخوردی بین مردم و پلیس همراه با تیراندازی در خارج از بیمارستان پایتخت پاپوا گینه نو نیز آغاز شده که همچنان ادامه دارد.
دانشجویان پنج هفته است نسبت به فساد و مدیریت اقتصادی 'پیتر اونیل' نخست وزیر اعتراض دارند و در بحبوحه نارضایتی های سیاسی رو به رشد در این کشور، کلاس های درس را تحریم کرده اند.
'پیتر اونیل' 51 ساله سیاستمدار و نخست ‌وزیر پاپوآ گینه نو و رهبر حزب 'کنگره ملی خلق' است که از سال 2012 به عنوان نخست وزیر نهم پاپوآ گینه نو سوگند یاد کرد.
البته پاپوا گینه نو از سال 2011 شاهد جنگ قدرت بین 'مایکل سوماری' نخست‌ وزیر پیشین و 'پیتر اونیل' بوده ‌است.
در سال 2011 خانواده 'مایکل سوماری' در حالی که وی برای مداوا در خارج از کشور به سر می‌ برد و بدون اطلاعش، خبر از استعفایش داد. در پی این اتفاق، پارلمان راه را برای نخست وزیری 'پیتر اونیل' باز کرد اما دادگاه عالی پاپوآ گینه نو این اقدام پارلمان را غیرقانونی خواند.
ژانویه سال 2012 میلادی شماری از نظامیان شورشی در پاپوا گینه نو از کنترل ارتش خبر دادند و خواهان بازگشت نخست وزیر برکنارشده این کشور به قدرت شدند.
آساق**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهار دانشجوی معترض با گلوله پلیس پاپوا گینه نو کشته شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات