صنایع دستی باید جایگزین کشاورزی در زمان خشکسالی شود

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون اللهیاری ظهر جمعه در جشنواره فرهنگی شرق اصفهان در شهر محمد آباد با عنوان «اینجا سرزمین من است» اظهار داشت: میراث فرهنگی پشتوانه اصلی همگی ما در توسعه اقتصادی و فرهنگی شرق اصفهان با توجه به بروز خشکسالی های مکرر در این منطقه به شمار می رود.

وی تأکید کرد: بی شک مقوله میراث فرهنگی یکی از سرمایه های وزین کشور ما جهت توسعه به شمار می رود، با این وصف استان اصفهان از جایگاه ویژه ای در حوزه میراث فرهنگی کشور برخوردار است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین تأکید کرد: زمانی که به بیش از ۲۲ هزار اثر تاریخی در استان اصفهان و همچنین وجود بیش از ۱۹۶ رشته صنایع دستی و حضور بیش از ۳۰ هزار هنرمند در این استان می نگریم، از یک سو در می یابیم که نگاهبان میراثی ارزشمند هستیم و از دیگر سو به این نکته پی می بریم که این میراث کهن و ارزشمند وظیفه ما را در حفظ و پایش آن چقدر سنگین می سازد.

وی اضافه کرد: ما امروز شاهد وجود بیش از شش هزار  اثر تاریخی در کنار میراث کهن معنوی در منطقه شرق شهرستان اصفهان هستیم، لذا معتقدیم این آثار ارزشمند در کنار وجود میراث گران سنگ معنوی، به ویژه آداب و رسوم و فرهنگ های اصیل منطقه فرصت مناسبی را با توجه به بروز خشکسالی های متعدد در این منطقه جهت توسعه متوازن فرهنگی و اقتصادی در دسترس ما قرار می دهد.

اللهیاری تصریح کرد: بخش قابل توجهی از صنایع دستی ارزشمند استان اصفهان در این منطقه قرار دارد، لذا با تمام توان به دنبال توسعه صنایع دستی و صنعت گردشگری در کنار حفظ میراث فرهنگی منطقه هستیم. بدین وسیله مردم منطقه می توانند جهت ادامه حیات اقتصادی و فرهنگی خود جایگزین مناسبی برای صنایع مرتبط با کشاورزی داشته باشند.

وی گفت: یکی از اهداف اصلی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در راستای حمایت از فعالیت های فرهنگی در بیش از ۱۰۷ شهر استان اصفهان، حمایت از توسعه فرهنگ و گردشگری در شهرهای مختلف استان و حمایت از فعالیت های فرهنگی شهرداری شهرهای مختلف استان به شمار می رود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صنایع دستی باید جایگزین کشاورزی در زمان خشکسالی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات