سیستم ایمنی بدن انسان چگونه کار می‌کند؟

به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب که تالیف گریگوری جی. استوارت است، از مجموعه کتاب‌های «بدن انسان» است که ناشر یادشده در حال ترجمه و انتشار آنها به زبان فارسی است. هر موضوعی در سری کتاب‌های یادشده، دستگاه خاصی از بدن آدمی را مورد بررسی قرار می‌دهد که  از ارگان‌ها تا سلول‌ها را دربرمی‌گیرد.

این کتاب‌ها به وسیله متخصصین آناتومی انسان نگارش یافته و با تشریح رنگی، عکس‌ها، جدول‌ها و نمودارهایی همراه است. هر موضوعی نقش هر یک از ارگان‌ها را به طور کامل شرح داده و نقش آن را به عنوان قسمتی از ماشین پیچیده‌ای که بدن آدمی است، مورد آزمون قرار می‌دهد.

عناوین این سری از کتاب‌ها به شرح زیر است: سلول‌ها، بافت‌ها و پوست، دستگاه گردش خون، تغذیه و هضم مواد خوراکی، دستگاه غدد درون‌ریز، تکامل انسان، سیستم دفاعی، دستگاه عصبی، دستگاه تولید مثل، دستگاه تنفس، حس‌ها، دستگاه اسکلتی و عضلانی.

کتاب «سیستم ایمنی» در ۹ بخش با عناوین ذیل، تدوین شده است: اهمیتت سیستم ایمنی، ایمنی ذاتی و راه‌های دفاعی بدن، سلول‌ها، بافت‌ها و اعضای سیستم ایمنی، ایمنی هومورال، ساخت آنتی بادی، ایمنی سلولی، اهمیت واکسن‌ها، حساسیت‌ها و بیماری‌های خودایمنی و استفاده از واکنش‌های ایمنی به عنوان ابزار علمی.

این کتاب ۱۵۲ صفحه‌ای با ترجمه دکتر آزاده رفیع‌پور در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه و با بهای ۹۸۰۰ تومان از سوی انتشارات تیمورزاده راهی بازار کتاب شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیستم ایمنی بدن انسان چگونه کار می‌کند؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات