سالانه 100 هکتار از بیابان های تایباد کاسته می شود

محمدرضا علیپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون وسعت عرص های بیابانی این شهرستان 43 هزار هکتار است که یکی از مهمترین این مناطق کانون بحران حاجی آباد با پهنه ای افزون بر 18هزار هکتار محسوب می شود.
وی اظهار کرد: در صورت تامین بودجه مورد نیاز، عملیات مبارزه با بیابان زایی در این شهرستان با جدیت ادامه می یابد که پارسال این طرح با اعتباری افزون بر 700 میلیون ریال در سطح 100هکتار از مناطق بیابانی شهرستان صورت گرفت.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تایباد افزود: این شهرستان هزار و 500 هکتار جنگل طبیعی در مناطق پشته و کرات و 9 هزار هکتار جنگل دست کاشت در حاشیه شرقی شهر تایباد دارد.
علی پور کاهش سرعت باد، ایجاد فضای سبز، تهیه بستر مناسب برای رشد و نمو علوفه و تثبیت شن های روان را از مهمترین اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: مسوولان استانی و شهرستانی باید با ارائه خدمات صادقانه زمینه رضایت مردم مرزنشین را فراهم کنند.
استان خراسان رضوی منطقه ای خشک و نیمه خشک است که 75 درصد گستره آن در اقلیم بیابانی خشک، نیمه خشک و فراخشک قرار دارد.
یک میلیون و 151 هزار و 511 هکتار از زمین های خراسان رضوی در مناطق بیابانی متاثر از کانونهای فرسایش بادی قرار دارد که شامل حدود 30 درصد وسعت استان است.
شهرستان 114هزار نفری تایباد در 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
5132/7494

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سالانه 100 هکتار از بیابان های تایباد کاسته می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات