خداحافظی استقلال با بازیکنی که بد کار نکرد +جدول

به نظر می رسد همکاری حنیف عمران زاده و استقلال پس از ۶ سال و ۷ ماه رو به پایان است.این در شرایطی است که از نگاه آمار این مدافع مازنی کارنامه بدی را از خود بر جای نگذاشته است.

به گزارش مشرق ، استقلالي‌ها براي جذب بازيكنان جديد در رده سني بالاي ۲۳سال نياز به خارج كردن چند اسم از ليست نفرات‌شان دارند.

به نظر مي‌رسد يكي از اين خروجي‌ها مدافع باتجربه آنها حنيف عمران‌زاده باشد؛ مدافعي كه هفت فصل با استقلالي‌ها بوده و يكي از قديمي‌ها به حساب مي‌آيد.

مدافع مازندراني‌ آبي‌ها اولين‌بار در ايستگاه پانزدهم ليگ نهم وارد تركيب استقلال شد و پس از سه هفته خيلي سريع به مدافع اصلي تيم تبديل شد.

حاج‌محمدي خوش‌شانس

اين مدافع ۳۱ساله در ليگ پانزدهم فراز و نشيب‌ زيادي داشت. با اين حال روزهاي خوب حنيف در مقايسه با روزهاي بدش بيشتر بود. شايد روي كاغذ خروج مدافع پراشتباهي چون امين حاج‌محمدي در قياس با عمران‌زاده محتمل‌تر به نظر برسد.

با اين حال اتمام قرارداد حنيف با استقلال عاملي خواهد بود تا آبي‌ها روي نام او قلم قرمز بكشند، نه مدافعي مثل حاج‌محمدي كه يك فصل ديگر با استقلال قرارداد دارد اما عملكردش قابل دفاع نيست.

خداحافظي در ۳۱سالگي با ۲جام استقلالي

اگر عمران‌زاده به جبر زمانه از ليست استقلال خارج شود، به احتمال فراوان فوتبال را كنار خواهد گذاشت. او اواخر فصل قبل و زماني كه زمزمه‌هاي اختلافاتش با سرمربي استقلال رسانه‌اي شد، عنوان كرد اگر از ليست تيم محبوبش خارج شود، فوتبال را كنار خواهد گذاشت.

حنيف در فصل اخير ليگ‌برتر ۲۰بازي براي استقلال انجام داد اما مثل ليگ‌هاي دوازدهم و چهاردهم موفق به گلزني روي ضربات ايستگاهي نشد.

البته اين مدافع با استقلال هم جام‌حذفي فصل۹۱-۹۰ را بالاي سر برد و هم قهرماني در ليگ دوازدهم را تجربه كرد تا از اين حيث كارنامه‌اش كامل باشد.

حنيف جام اولش را با پرويز مظلومي گرفت و عنوان قهرماني‌اش در ليگ‌برتر را با امير قلعه‌نويي.

۱۶هزار و ۴۰۰دقيقه بازي در ۲ليگ

حنيف عمران‌زاده براي استقلال در ادوار ليگ‌برتر ۱۳هزار و ۴۲۴دقيقه تلاش كرد.

اين مدافع در ليگ يازدهم با انجام ۳۳بازي، ۲۹۲۶دقيقه براي استقلال مظلومي بازي كرد تا پررنگ‌ترين حضورش در جمع آبي‌ها را به ثبت برساند.

عمران‌زاده طي سال‌هاي۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ هم با استقلال در ۳۴بازي ليگ قهرمانان شريك بود. حنيف طي اين مدت ۳۰۱۰دقيقه بازي آسيايي انجام داد تا چهار گل به النصر عربستان(سال۲۰۱۱) بوريرام‌يونايتد تايلند و اف‌سي‌سئول(سال۲۰۱۳) و الجزيره امارات(سال۲۰۱۴) بزند.

به اين ترتيب جمع دقايق بازي او با پيراهن استقلال در دو ليگ‌برتر ايران و قهرمانان آسيا به عدد ۱۶هزار و ۴۳۴دقيقه رسيد كه ركورد جالب‌توجهي براي يك بازيكن به‌شمار مي‌رود.

اولين بازي و اولين‌گلش

عمران‌زاده اولين‌بار دوشنبه‌ ۱۱آبان‌ماه سال۱۳۸۸ پيراهن استقلال را در ديدار اين تيم برابر شاهين بوشهر بر تن كرد.

شش سال و هفت‌ ماه و شش روز قبل استقلال با گل‌هاي عنايتي(۴۸) و برهاني(۵۶) از شاهين بوشهر جلو بود كه حنيف در چهار دقيقه پاياني بازي هفته پانزدهم دو تيم در ليگ‌ نهم جاي گلزن اول استقلالي‌ها را گرفت.

اين مدافع اولين گل استقلالي‌اش را هم يكشنبه ۲۰دي‌ماه همان سال به ثمر رساند.

در ايستگاه۲۲ ليگ نهم سايپا از استقلال يك بر صفر جلو بود كه ضربه دقيقه۹۵ عمران‌زاده آبي‌ها را از شكست برابر خودروسازان فراري داد.

اينكه در نهايت عمران‌زاده از تركيب نهايي استقلال جديد خارج خواهد شد، پرسشي است كه پاسخ آن را عليرضا منصوريان خواهد داد.

با اين حال از نگاه آمار استقلال و حنيف از همكاري طولاني‌مدت خود ضرر نكردند.

شايد دست تقدير چنين بخواهد كه عمران‌زاده پس از انجام ۱۸۰بازي در ليگ‌هاي برتر و قهرمانان آسيا اردوي آبي‌ها را ترك كند و...

 

جدول عملكرد حنيف عمران‌زاده در ادوار ليگ‌برتر همراه با استقلال

ليگ

تعداد بازي

حضور در تركيب اصلي

مجموع دقايق بازي

گل زده

رتبه تيم

نكته ويژه

نهم

20

17

1547

3

سوم

اولين‌ گلش با پيراهن استقلال را در دقيقه95 بازي با سايپا زد

دهم

27

26

2321

2

نايب‌قهرمان

دروازه‌ ملوان و پيكان را باز كرد

يازدهم

33

33

2926

2

سوم

به ذوب‌آهن و نفت گل زد

دوازدهم

24

17

1527

-

قهرمان

بالاخره تحت نظر امير قلعه‌نويي به قهرماني در ليگ‌برتر دست پيدا كرد

سيزدهم

26

24

2199

5

پنجم

در فصلي كه پنج گل براي استقلال زد، روي پله پنجم ليگ ايستاد

چهاردهم

14

13

1126

-

ششم

به دليل مصدوميت اولين‌بار از هفته چهاردهم بازي‌ها وارد تركيب شد

پانزدهم

20

19

1778

-

سوم

براي سومين‌ فصل موفق نشد با پيراهن استقلال به گل برسد

مجموع

164

149

13424

12

 

 

[ منبع این خبر سایت الف-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خداحافظی استقلال با بازیکنی که بد کار نکرد +جدول» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات