اختلاف بین دستگاهها باید در پرتو همدلی، همکاری و اهدف مشترک حل شود

رسول زرگرپور درگفتگو با ایرنا، ضمن تاکید بر ضرورت همدلی و همکاری بین دستگاههای اجرایی تاکید کرد: ناهماهنگی نباید به اختلاف تبدیل شود بلکه باید با رعایت قانون، درک متقابل و توجه به اهداف مشترک حل و فصل شود و قبل از هر اقدام به مدیریت عالی استان ارجاع شود.
استانداراصفهان افزود: بر اساس آیین نامه چگونگی رفع اختلاف بین دستگاه های اجرایی مصوب هیات وزیران در سال 86، مرجع حل اختلاف بین دستگاههای مختلف استانداری است و اگر دستگاه های اجرایی بر سر مساله ای دچار اختلاف شدند، مجاز نیستند به دستگاه قضایی مراجعه کنند بلکه باید قبل از هر حرکتی به استانداری به عنوان بالاترین مقام اجرایی در استان مراجعه کنند.
وی ادامه داد: استانداری نیز در این موارد با ساز و کار لازم درباره موضوع مورد اختلاف، حکمیت کرده و بدون اینکه موضوع به مراجع قضایی کشیده شود آن را بصورت فصل الخطاب و بر اساس مصلحت قوه مجریه، حل و رفع می کند.
وی در خصوص اختلاف پیش آمده بین شرکت آب منطقه ای و عوامل شهرداری اصفهان بر سر پلمب یک حلقه چاه آب در محدوده میدان امام اظهارکرد: این موضوع 13 خرداد رخ داد روز بعد در جلسه ای با حضور مسئولان ذیربط حل و فصل شد.
وی توضیح داد: شرکت آب منطقه ای اصفهان از طرف وزارت نیرو موظف به پلمب چاه های غیر مجاز با حکم قضایی و قانونی شده است و دراین زمینه اقدام کرده است .
وی افزود: مسئولان و کارکنان دستگاه های اجرایی باید خود را ملزم به رعایت قانون بدانند و سختی آن را به شیرینی قانون، تحمل کنند.
*** وجود 12 هزار حلقه چاه غیر مجاز در اصفهان
استاندار اصفهان با اشاره به وجود حدود 12 هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان گفت: امسال پیش بینی کردیم که دو هزار حلقه از این چاه ها مسدود شود که بخشی از این چاه ها در اختیار شهرداری ها یا برخی دستگاه های دولتی و بخشی نیز در اختیار بخش خصوصی است.
زرگرپور افزود: مسدود کردن این چاه ها در جهت صیانت از آب و احیای حوضه آبریز زاینده رود است که این اقدام ممکن است محدودیت هایی نیز ایجاد کند اما آنچه مهم است این است که باید برداشت آب از منابع زیرزمینی بر اساس قانون انجام شود.
وی تصریح کرد: طرح کاهش و ساماندهی مصرف آب از جمله برنامه هایی که از دوسال قبل در دستور کار مدیریت استان قرار گرفته و در اجرای این طرح قرار است میزان مصرف آب با استفاده از روش ها و فناوری های نوین، تا 50 درصد کاهش یابد.
ت/3011 / 1339

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختلاف بین دستگاهها باید در پرتو همدلی، همکاری و اهدف مشترک حل شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات