بازهم تحریم!

رئیسِ جمهوری خواه کمیته روابط خارجی آمریکا) گفت : در حالِ بررسی و کار روی لایحه ای جدید برای ادامه تحریم ها هستیم و امیدواریم که این قانون از سوی هر دو حزب حمایت شود. فرآوری: ع. امانی-بخش سیاست تبیان تحریم ایران

"بن کاردین" سناتور ارشد کنگره آمریکا  چندی پیش گفت که می خواهد در صورت ادامه آزمایش های موشکی تحریم های جدیدی علیه ایران به کنگره پیشنهاد کند. این در حالی است که تحریم  های کنگره آمریکا علیه ایران یک دهه پیش  وضع شدند و قرار به این بود که تا پایان سال 2016 به پایان برسند اما اکنون با چنین اظهاراتی ، اتمام روند تحریمات با ابهاماتی جدی رو به رو شده است.
سناتور کاردین عضو حزب دموکرات در کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا ، طی سخنرانی خود چنین گفت : "تحریم های جدید علیه ایران مورد توافق هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات است ولی هنوز اجماع کامل بر ادامه این تحریم ها وجود ندارد."
دولت باراک اوباما خطاب به نمایندگان کنگره هشدار داده است در صورت ادامه تحریم های ایران قوانین جدید را وتو خواهد کرد. کاخ سفید می گوید دولت آمریکا بر اساس تعهدات خود در توافق هسته ای  با ایران باید همه تحریم های اقتصادی را لغو کند.
سناتور "باب کورکر" (رئیس جمهوری خواه کمیته روابط خارجی آمریکا)  در این راستا گفت : "در حال کار روی لایحه ای جدید برای ادامه تحریم ها هستیم." وی همچنین اظهار امیدواری کرد که این قانون از سوی هر دو حزب حمایت شود.

موضوع موشکی ایران ارتباطی با توافق برجام ندارد و جمهوری اسلامی به هر اقدام مداخله  جویانه آمریکا علیه برنامه  های دفاعی  کشور با تقویت توان دفاعی پاسخ خواهد داد

"کاردین" و "کورکر" دو عضو ارشد کنگره از دو حزب دموکرات و جمهوری خواه هستند که با توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی مخالفت کرده اند. ماه سپتامبر این دو عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنا لایحه ای به کنگره پیشنهاد کرده بودند و از نمایندگان خواسته بودند با توافق هسته ای ایران مخالفت کنند.
باید توجه داشت که پیش از این "مازی هیرونو" سناتور دموکرات ایالت هاوایی این کشور حمایت خود را از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) رسما اعلام کرد. وی این توافق را بهترین گزینه ممکن برای رسیدن به اهداف مورد نظر کاخ سفید در خصوص برنامه هسته ای ایران دانست.
از آن جایی که دولتمردان آمریکایی همواره بزرگترین علت تجدید تحریم ها را فعالیت های هسته ای ایران جلوه داده اند ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد که  موضوع موشکی ایران ارتباطی با توافق برجام ندارد و جمهوری اسلامی به هر اقدام مداخله  جویانه آمریکا علیه برنامه  های دفاعی  کشور با تقویت توان دفاعی پاسخ خواهد داد و چنین اقدامات یک جانبه ای ؛ خودسرانه و غیرقانونی محسوب می شود و جمهوری اسلامی ایران پیش از این نیز  به دولت  آمریکا تذکر داده است.
وی افزود : همان گونه که آنها خود نیز پیش از این اعلام کرده  اند ، موضوع موشکی ایران ارتباطی با توافق برجام ندارد و هیچ اقدامی قادر نخواهد بود جمهوری اسلامی ایران را از حقوق مشروع و قانونی اش برای تقویت بنیه دفاعی و امنیت ملی خود محروم کند.منبع : خبرگزاری مهر / تسنیم

[ منبع این خبر سایت تبیان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازهم تحریم!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات