آموزش مهارت های زندگی، نیازمند مشارکت رسانه ها

به گزارش ایرنا، قاسم پوستین دوز روز چهارشنبه در نشست شورای روابط عمومی های آموزش و پرورش البرز که در سالن ایرانمهر ناحیه 4 برگزار شد، افزود: رسانه ها در اطلاع رسانی به مردم از جایگاه و نقش مهمی برخوردار بوده و هستند، به همین دلیل برای ارتقاء دانش و مهارت هایی که یک فرد در طول زندگی همواره به آن نیاز دارد، نباید از نقش رسانه غافل شویم.
وی اظهار کرد: رسانه ها در عرصه اطلاع رسانی به مردم در بخش های مختلف در کوتاهترین زمان ممکن انجام وظیفه می کنند.
وی با اشاره به تاثیرگذار بودن رسانه ها در ترویج فرهنگ غنی اسلامی - ایرانی ، آموزه های دینی ، اجتماعی ، حرفه ای ، مهارتی و ... در جامعه یادآور شد: امروزه یکی از محورهای آموزشی کشور را در زمینه مهارت های زندگی تشکیل می دهد.
پوستین دوز گفت: آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان در طول سال تحصیلی چند سالی است که در ردیف اول دوره های اموزشی - مهارتی مدارس قرار گرفته است .
وی در ادامه به نقش مهم مهارت های زندگی در کیفیت بخشی به امور زندگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی پرداخت و یادآورشد: هر فردی که بخواهد در زندگی لغزش رفتاری و فکری کمتری داشته باشد باید از مهارت های لازم در زندگی برخوردار باشد.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج گفت: رسانه های دیداری ، شنیداری ، نوشتاری و حتی فضای مجازی هر کدام در آموزش مهارت های زندگی به دلیل گستردگی دامنه مخاطبین و در دسترس بودن لازم است به کمک آموزش و پرورش در زمینه آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان و خانواده ها بیایند.
وی تاکید کرد: ارتباط تنگاتنگ روابط عمومی ها با فعالان رسانه نقش بسزایی در ایجاد و تقویت اقدامات مناسب در راه گسترش آموزش های ویژه مهارت های زندگی ، اطلاع رسانی در زمینه اقدامات انجام شده در فرآیند تعلیم و تربیت در مدارس ، برنامه های فرهنگی و ... که در آموزش و پرورش در طول سال عملیاتی می شود دارد.
مسوول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش البرز هم در این نشست گفت : رسانه ها در اطلاع رسانی به مخاطبین رسالت سنگینی بر عهده دارند زیرا امروزه بسیاری از افراد جامعه از رسانه الگو برداری می کنند.
علی طاهری خلوص اظهار کرد: گسترش اثر گذاری رسانه ها در دنیای امروز به ما یادآوری می کند که باید از رسانه ها برای ارتقاء دانش عمومی و تخصصی افراد جامعه در زمینه های مختلف بهره گیری کنیم.
وی ارتباط تنگاتنگ بین رسانه و کارشناسان روابط عمومی ها در راه آموزش ها و انعکاس عملکرد های آموزش و پرورش به مخاطبین و جامعه هدف ما که همان دانش آموزان و اولیاء هستند را ضروری دانست.
در این نشست کارشناسان روابط عمومی های اداره های آموزش و پرورش البرز در زمینه عملکرد کاری خود در طول سال تحصیلی 95-94 سخن گفتند و خواستار تعامل و توجه بیشتر رسانه در زمبنه انعکاس اخبار مربوط به آموزش و پرورش در رسانه های مختلف شدند.
البرز 420 هزار دانش آموز دارد.
2819/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزش مهارت های زندگی، نیازمند مشارکت رسانه ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات