شهرداران استان نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی را پرداخت کنند

رباب عزیزخانی روز چهارشنبه در جلسه بررسی نیم درصد کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر گفت: قانون ، تامین هزینه های جاری کتابخانه های عمومی را از محل دریافت حداقل نیم درصد از درآمدهای شهرداری تعیین کرده و انتظار از اعضای شوراهای اسلامی و شهرداران
اجرای کامل این قانون است.
او تامین هزینه های جاری را بر اساس نیم درصدهای دریافتی دانست و افزود: عدم پرداخت کامل و بموقع نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی باعث خلل در خدمات فرهنگی و کتابخانه ای این مراکز می شود.
مشاور استاندار در امور کتاب و کتابخانه ها همچنین توسعه خدمات کتابخانه های عمومی را زمینه ساز رشد فرهنگ مطالعه و کتابخوانی شهروندان و ارتقای فرهنگ شهرنشینی ذکر کرد و گفت: بسیاری از معضلات شهری با رشد فرهنگ مطالعه و کتابخوانی قابل پیشگیری خواهد بود.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی کتابخانه های عمومی اردبیل ، فرماندار شهرستان کوثر نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی خواستار تسریع در پرداخت نیم درصدهای معوقه شد.
علیرضا علیپور گفت: کتابخانه های عمومی یکی از مهم ترین مراکز فرهنگ ساز بوده و موفقیت این نهادها مایه رشد و توسعه فرهنگی جامعه است.
او به تامین و افزایش اعتبارات دولتی کتابخانه های عمومی این شهرستان قول مساعد داد.
6018/ 1257

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرداران استان نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی را پرداخت کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات