نشریه ارگانی چین: آسیا از جنگ سرد آمریکا استقبال نمی‌کند

به گزارش ایرنا، گلوبال تایمز در گزارش خود نوشت: آمریکایی ها می گویند به دنبال آوردن تجهیزات پیشرفته به منطقه آسیا و اقیانوس آرام هستند و این موضوع دقیقا یادآور همان دوران جنگ سرد این کشور با شوروی سابق است.
روزنامه می نویسد که اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا این هفته در اجلاس منطقه ای - امنیتی در سنگاپور به صراحت اعلام کرد که پنتاگون در حال بررسی استقرار بمب افکن های بی 52 در منطقه است.
این در شرایطی است که چین پیشتر بارها و بارها از اقدامات نظامی آمریکا انتقاد کرده و آن را یک خطر بزرگ برای منطقه دانسته است.
این گزارش با اشاره به اینکه آمریکا هر روز بیشتر از گذشته به یک عامل تنش در منطقه تبدیل می شود، می افزاید: اصلی ترین مانع و چالش در منطقه آمریکاست و این کشور در حال آتش افروزی در دریای جنوبی است.
به نوشته گلوبال تایمز، پس از 50 سال جنگ سرد میان آمریکا و شوروی سابق؛ این موضوع بار دیگر به یک راهبرد جدید برای آمریکا تبدیل شده و این کشور قصد دارد جنگ سرد را این بار به آسیا و اقیانوس آرام بکشاند.
نشریه می نویسد: وزیر دفاع آمریکا در سخنرانی که در اجلاس شانگریلا در سنگاپور داشت دستکم 36 بار به چین اشاره کرد و تلاش زیادی داشت تا پکن را یک مشکل جلوه دهد. او سعی کرد در واقع از ورود نظامی آمریکا به این منطقه ابهام زدایی کرده و برای آن بهانه تراشی های لازم را داشته باشد.
گلوبال تایمز نوشت: راهبرد آمریکا این است که جلوی چین گرفته شود و در همین راستا منازعات میان چین و «آ سه آن» نیز گسترش یابد.
نشریه چینی، آمریکا را یک قدرت سلطه جو در دریای جنوبی و کل منطقه آسیا و اقیانوس آرام دانسته است که برای این منظور لازم است به تنش ها دامن بزند.
گلوبال تایمز در ادامه یادآور می شود: آمریکا می کوشد تا چین را منزوی نماید، این کشور را نادیده بگیرد و در نهایت کنار بگذارد. اما باید بداند که با ورودش به این منطقه بتدریج کشورهای دیگر نیز ندای مخالفت و اعتراض سر خواهند داد و هرگز با سیاست ها و راهبردهای تنش زای واشنگتن همراه نخواهند شد.
آساق**231**1597

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشریه ارگانی چین: آسیا از جنگ سرد آمریکا استقبال نمی‌کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات