حمله به دولت با طعم گوجه فرنگی کشتزارهای هرمزگان

فعالیت منتقدان دولت در فضای مجازی از مخالفت با سیاست ها و تصمیم های مربوط به امور کلان کشور فراتر رفته و به بهانه جویی های بی پایه و اساس رسیده است. در گروهی از صفحه ها و کانال های مجازی، همچون گذشته انتقاد از برجام بخش مهمی از مخالف خوانی ها را به خود اختصاص داده است. حاشیه سازی از سفر استانی رییس جمهوری به آذربایجان غربی، توهین به دولت در پی توقیف یک نشریه، انتقاد از سیاست های اقتصادی و مقصر جلوه دادن مسوولان اجرایی در مسایل غیرمربوط از مهم ترین محورهای انتقادی مخالفان دولت طی هفته گذشته به شمار می رود. در برابر، هشدار مسوولان ارشد نظام در خصوص برقراری وحدت میان دولت و ملت محوری مهم در دیگر صفحه ها و کانال های مجازی بود.

*** استفاده از همه ابزارهای در دسترس برای حمله به دولت
گردانندگان کانال ها و صفحه های مجازی منتقد، این روزها بر حجم تاختن بر برنامه های اقتصادی و پسابرجامی دولت یازدهم افزوده اند. در این میان، چهره های سیاسی و شماری از مسوولان پیشین با اظهار نظرهای خود بر آتش این تنور دامن می زنند.
در صفحه اینستاگرام یکی از نامزدهای پر و پا قرص انتخابات ریاست جمهوری می خوانیم: اقتصاد قفل شده و رکود را می‌گویید آرامش! امروز ارزش هزار تومان روز انتخابات نصف شده است؛ همین پول‌ های نصف شده هم در دست مردم نیست. توصیه می‌کنم مردم را فریب ندهید، روزی حقیقت آشکار می‌شود.
یکی از نمایندگان پیشین مجلس هم در گفت وگو با تارنمای «نامه نیوز» تاکید کرد: فکر می‌کردند با حل برجام همه جا بهشت می ‌شود. این کار اشتباه بزرگی بود متاسفانه دولت انتظارات مردم از برجام را بالا برده است، هرچه شفافیت بیشتر باشد نتیجه بهتر است هرچند متصور بودند توفیقات بیشتری نصیب می‌شود که اینگونه نبود.
در کانال خبری دیگری نیز به نقل از یکی از نمایندگان مجلس نهم می خوانیم: اتفاقات اخیر در ترکیب هیات ‌رئیسه مجالس خبرگان و شورای اسلامی نشان می‌ دهد که دولت در زمینه حل مشکلات اقتصادی و مطالبات مردم موفق نبوده است. دولت باید این سؤال را از خودش بپرسد که چرا مردم به نامزدهای مورد حمایتش رأی نداده ‌اند؟
بهانه جویی از اقدام های اقتصادی دولت این هفته در حوزه مسکن و کشاورزی هم نمودی جدی داشت. به ادعای یک کانال خبری منتقد، بانک مسکن متقاضیان مسکن مهر را با پیامک تهدید کرده است. در این کانال تلگرامی می خوانیم: بانک مسکن با ارسال پیامکی به متقاضیان مسکن مهر نسبت به عدم پرداخت اقساط واحد تحویل گرفته نشده، اخطار و از شروع اقدام قانونی علیه آنها خبر داده است.
همین کانال با انتشار تصویری بدون منبع معتبر، ادعایی مبنی بر اینکه کشتزارهای گوجه فرنگی پارسیان استان هرمزگان با بی کفایتی مسوولان نابود شده است، مطرح کرد.
یک کانال خبری با نامی سه رقمی با دستکاری سخنان «سعید درخشانی» رییس اتحادیه سوپرمارکت ‌داران به نقل از وی نوشت: فقط 500 سوپرمارکت در پایتخت مجوز فعالیت دارند و دولت توان برخورد با سوپری های بدون‌ مجوز را ندارد.
در ادامه انتقادهای اینچنینی، به صحبت های مدیر مسوول یک نشریه توقیف شده می رسیم. وی در انتقادی تند علیه دولت یازدهم، مدعی شد: دولتی که ادعا کرد «امام مسلمین هم باید نقد شود»، خود تحمل نقد خودش را هم ندارد. با پیگیری دلایل توقیف، متوجه شدیم در تمام موارد، عبور 9 دی از خطوط بنفش دلیل توقیف بوده است. این رفتارهای عصبی که این دولت از خود بروز می‌دهد و در مقابل رسانه‌ای که صریح صحبت می‌کند و اتفاقأ قانونی اشکال می‌گیرد و نشانه قانونی بودنش، تبرئه شدن و رفع توقیف 9 دی در تمامی موارد گذشته است، از کم ‌ظرفیتی دولت یازدهم حکایت دارد.

***حاشیه سازی از سفر استانی هیات دولت
سفر استانی رییس جمهوری به آذربایجان غربی در دهم خردادماه نیز دستمایه حاشیه سازی برخی منتقدان قرار گرفت.
در این پیوند، کانال خبری با نام عددی سه رقمی با انتشار ویدیویی مبهم از گفته های یک دانش آموز که در ظاهر برای مراسم استقبال از رییس جمهوری آمده بود، نوشت: دانش آموزانی که در مراسم استقبال از رییس جمهوری شرکت نکنند با کسر نمره مواجه می شوند. همچنین این کانال مدعی شد، تصاویر استقبال مردم از رییس جمهوری در ارومیه نیز جعلی بوده و از تصاویر سفر سمنان به جای سفر ارومیه در تارنمای ریاست جمهوری استفاده شده است.
«محمد آقایارلو» فعال رسانه ای آذربایجان غربی نیز درباره سفر «حسن روحانی» رییس جمهوری به ارومیه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آقای روحانی مثل یک کاندیداتور تبلیغاتی با فعل های آینده سخنرانی کرد، یکی نبود بگوید امروز پس از سه سال ریاست جمهوری زمان فعل های آینده و سخنرانی های انتخاباتی نیست.
همچنین، کانال های تلگرامی مخالف دولت تلاش کردند برنامه های دولت را برای احیای دریاچه ارومیه ناموفق جلوه دهند. در این باره، کانال خبری منتسب به یکی از نزدیکان رییس دولت پیشین در این زمینه نوشت: هیات وزیران به پیشنهاد وزارت کشور طرحی را برای احیای دریاچه ارومیه تصویب و ابلاغ کرد که بر پایه آن دولت باید با استفاده از فاضلاب شهری و پساب تصفیه خانه مراغه، عجب شیر و تبریزآب را به دریاچه ارومیه بازگرداند. این درحالی است که آمارها و نقشه ها نشان می دهد وضیعت دریاچه ارومیه بدون استفاده از پساب های تصفیه خانه ها و با مدیریت درست آب، نسبت به سال های گذشته بهبود یافته است.
یک کانال خبری منتقد هم به گفته های رییس جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی واکنش نشان داد و با توهین به روحانی، رای وی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 را زیر سوال برد.

***توصیه های بزرگان نظام به حفظ وحدت
تکرار حادثه اخلال در سخنرانی برخی مسوولان نظام و چهره هایی چون «سیدحسن خمینی» یادگار امام (ره) به مناسبت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی باعث شد تا رهبر انقلاب و رییس جمهوری نسبت به این اقدام افراد واکنش نشان داده و خواستار پرهیز از تندروی شوند.
کانال خبری «مجمع اصلاح طلبان» در این زمینه به تلاش گروهی برای ایجاد اخلال در سخنرانی رییس جمهوری در مراسم سالگرد رحلت امام (ره) اشاره کرد و نوشت: اتاق فکر و عملیات دلواپسان در دستور کار جدید خود و به بهانه مقابله با جریان خودساخته تقابل، قصد داشتند در شب سخنرانی رییس‌جمهوری در مرقد امام (ره) با برهم زدن مراسم و مختل کردن این سخنرانی طبق عادت همیشگی خود تداعی مقابله مردم با رییس‌جمهوری را کلید بزنند! اطلاع از طراحی دلواپسان و گزارش آن به مقامات ارشد نظام موجب تذکر مجدد رهبری به این محافل شد، به طوری که ایشان اعلام کردند این کارها را موجب تضعیف نظام می‌دانند. شنیده‌ها حاکی است، با توجه به تذکر رهبر انقلاب هرگونه تلاش برای چنین اقدامی با مقابله شدید دستگاه‌های امنیتی مواجه خواهد شد.
کانال خبری «عصر ایران» نیز در این زمینه واکنش رهبر انقلاب و رییس جمهوری را بازتاب داد و نوشت: رهبر انقلاب خطاب به تندروها در مرقد امام تاکید کردند اتحاد دولت و ملت را به هم نزنید. همچنین به گفته رییس جمهوری خطاب به اختلاف افکنان، دشمنان آرزوی «ایجاد فاصله بین قوا و رهبری» را به گور خواهند برد.
در ادامه حمایت ها از دولت، کانال خبری «ایران تایمز» به نقل از «عبدالعلی ابراهیمی» معاون شورای سیاست گذاری ائمه جمعه نوشت: وظیفه ائمه جمعه کمک به دولت است و همه باید در این راستا گام برداریم. وظیفه ما کمک به دولتمردان است که در خط مقدم هستند و آن‌ها را برای خدمتگذاری به مردم حمایت کنیم. امروز هم اگر دولت موفق شود افتخاری برای انقلاب اسلامی و روحانیت است و اگر ضعفی باشد کسی حق تخریب ندارد.
** گروه پژوهش و تحلیل خبری
پژوهشم**ل.و**9283** 9279

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمله به دولت با طعم گوجه فرنگی کشتزارهای هرمزگان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات