بیگانگان فضایی جوانمرگ شده اند

به گزارش خبرگزاری مهر، اخترشناسان مجموعه ای از سیارات را در اطراف ستارگان نزدیک به منظومه شمسی شناسایی کرده اند از این رو به نظر می رسد وجود سیاراتی شبیه زمین در محدوده ای که به استقرار سیارات قابل سکونت مشهور است امری رایج باشد.

اکنون به فرض اینکه صدها و شاید میلیاردها سیاره قابل سکونت در گوشه و کنار عالم وجود داشته باشد باز این سؤال مطرح می شود که «آیا ما تنها هستیم؟»

تلاش برای کشف احتمالی حیات بیگانه هدف اصلی دانشمندان در طراحی و ساخت نسل بعدی تلسکوپهاست. از آن گذشته برنامه ریزی برای سفر به مریخ نیز با این نگرش انجام می شود. اما آیا حقیقتا باید به کشف هوش فرازمینی امیدوار بود.

به باور بسیاری از دانشمندان، کشف سیارات قابل سکونت بیشتر به معنای احتمال بیشتر وجود هوش فرازمینی است. اما نکته مهم اینجاست که به دلیل ناپایداری های طبیعی در مراحل ابتدایی شکل گیری سیارات می توان متصور شد که اکثر بیگانه های فضایی منقرض شده و شاید تنها بتوان میکروبهای فسیل شده را پیدا کرد.

دانشمندان در مقاله ای که در ژورنال تخصصی Astrobiology منتشر کرده اند به این موضوع پرداخته اند که حیات بیگانه در گوشه و کنار عالم به واسطه ناپایداری های محتمل در دورانهای ابتدایی پیدایش سیارات قابل سکونت منقرض شده باشد.

این تحقیقات نشان می دهد اگرچه ممکن است وجود سیارات قابل سکونت در گوشه و کنار عالم امری رایج باشد اما وجود حیات بیگانه بر روی آنها بسیار نادر خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیگانگان فضایی جوانمرگ شده اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات