گرمایش و نوردهی هوشمندانه بر اساس شمار ساکنین ساختمان

به گزارش خبرگزاری مهر، گروهی از محققان در ایتالیا دست به ابتکارعمل بی سابقه ای زده اند و با نصب حسگرهای مختلف در گوشه و کنار خانه شرایطی را فراهم آورده اند که سیستم روشنایی و گرمایشی به طور خودکار و با توجه به شمار افرادی که در آنجا حضور دارند تنظیم شود. در نتیجه در مصرف انرژی صرفه جویی قابل توجهی می شود.

محققانی که این فناوری جدید را ابداع کرده اند معتقدند که هم اکنون انرژی قابل توجهی برای تأمین گرمایش، سرمایش و نوردهی بخشهای زیادی از خانه ها و ساختمانهای اداری و تجاری درحالی به کار گرفته می شود که عملا خالی از جمعیت هستند و این یعنی اتلاف چشمگیر انرژی.

در این نگرش جدید حسگرها نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. درحقیقت آنها هستند که تعیین می کنند با توجه به شمار افرادی که در گوشه ای از خانه تجمع کرده اند چه میزان روشنایی و گرمایش یا سرمایش لازم است.

پیش بینی می شود با استفاده از این روش نوین تا ۴۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

قرار است این فناوری جدید در تورینوی ایتالیا به کار گرفته شود. سیستمی که مبنای عمل این فناوری را تشکیل می دهد به فاکتورهای مهمی نظیر شمار افراد حاضر در محل، دما و سطح دی اکسید کربن تولید شده حساس است. این اطلاعات از طریق حسگرهای نصب شده در محیط جمع آوری می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گرمایش و نوردهی هوشمندانه بر اساس شمار ساکنین ساختمان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات