اضافه شدن ۵ هزار نمونه ژنتیکی در انتظار بودجه

رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به مکلف شدن نیروی انتظامی به ایجاد بانک ژنتیکی کشور، از آمادگی کامل پلیس برای توسعه این بانک خبر داد و گفت: ما آمادگی اضافه کردن ۵ هزار نمونه ژنتیکی را داریم که در صورت تامین اعتبار به بانک ژنتیک اضافه می‌شود. خبرگزاری تسنیم: سردار محمد رضا مقیمی با اشاره به فعالیت پلیس برای تکمیل بانک ژنتیک کشور اظهار کرد: با توجه به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در مکلف شدن پلیس نسبت به تهیه بانک ژنتیک کشور، اقدامات و برنامه‌ریزی‌های خوبی در این راستا انجام شده است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: البته در گذشته نیز کارهای بسیار خوبی در این زمینه انجام شده بود و نمونه‌های متعددی در این بانک جمع آوری شده که البته نمونه‌های جمع‌آوری شده در این بانک، عمدتاً نمونه‌های ژنتیک مجرمین سابقه‌دار است.

وی افزود: در حال حاضر نیز پلیس آمادگی کامل دارد تا به محض واگذاری اعتبارات لازم در این بخش، بانک ژنتیک کشور را توسعه دهد چراکه خرید تجهیزات در این بخش نیازمند اعتبارات خاصی است که در صورت تامین این اعتبارات، فوراً اقدامات بعدی انجام خواهد گرفت.

مقیمی با اشاره به تعداد نمونه‌های موجود در بانک ژنتیک کشور گفت: در حال حاضر ما آمادگی اضافه کردن 5 هزار نمونه ژنتیکی به بانک ژنتیک کشور را داریم که در صورت تامین این اعتبارات، به سرعت به بانک ژنتیک اضافه خواهد شد.

به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سیزدهم اردیبهشت امسال، نیروی انتظامی را مکلف به ایجاد بانک هویت ژنتیکی و اثر انگشت کردند که در مصوبه اخیر تصریح شده: به‌ منظور تسریع در شناسایی و تشخیص هویت ایرانیان و اتباع خارجی در حوادث و سوانح و افزایش سرعت و توان کشف علمی جرائم، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی موظف است بانک هویت ژنتیکی و اثر انگشت ایرانیان و اتباع خارجی را به تدریج ایجاد نماید.

همچنین در مصوبه اخیر مقرر شد تا آئین‌نامه اجرایی ایجاد، نگهداری و به‌ روزرسانی این بانک توسط وزارت دادگستری با همکاری ناجا حداکثر ظرف شش‌ ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه شده و به تصویب هیئت وزیران برسد.

علاوه بر این نمایندگان مجلس تصویب کردن که هزینه‌های لازم برای ایجاد و نگهداری، به‌ روزرسانی و تأسیس زیرساخت این بانک، همه‌ ساله متناسباً در اعتبارات سنواتی نیروی انتظامی پیش‌بینی شود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اضافه شدن ۵ هزار نمونه ژنتیکی در انتظار بودجه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات