انزوای جامعه شناسی مسایل اجتماعی را پیچیده تر می کند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری اردبیل، شفیع شفیعی در نشست گفت و گوی اجتماعی استان اردبیل گفت: باید به مسایل اجتماعی نگاه تخصصی داشت و نگاه علمی و جامعه شناختی را در بررسی مسایل اجتماعی نهادینه کرد که این امر جز با مشارکت و مسوولیت پذیری دانش آموختگان علوم اجتماعی و جامعه شناسی و ایفای نقش اجتماعی توسط آنها امکان پذیر نیست.
وی افزود: هم اکنون به جای متخصصان جامعه شناسی بسیاری دیگر در خصوص آسیب های اجتماعی جوانان و خانواده ها فعالیت و اعلام نظر می کنند و این امر به افزایش ابهام در مسایل و ایجاد چالش های فکری و هویتی علاوه بر آسیب های موجود منجر شده است در حالی که نهادهای رسمی می توانند در جهت حل این معضل از متخصصان جامعه شناسی بهره بگیرند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل با اشاره به رشد علمی رشته علوم اجتماعی در این استان تا مقطع دکترا بیان کرد: نهادهای ذی ربط باید در زمینه ارزیابی تاثیر اجتماعی فعالیت‌های خود از متخصصان بهره گرفته و از مشاوره و راهنمایی آن‌ها در جهت افزایش کارایی اجتماعی خود بهره ببرند و در این راستا نسبت به برگزاری نشست‌های تخصصی، همایش‌های عمومی و کارگاه های آموزشی اقدام کنند.
وی اضافه کرد: در کنار برنامه های نهادهای دولتی باید با عمومی سازی جامعه شناسی که می تواند با فعالیت جامعه شناسان در حوزه عمومی محقق شود، به سوی توسعه و رشد جامعه شناسی در استان اردبیل گام برداشت.
8123/ 1257

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انزوای جامعه شناسی مسایل اجتماعی را پیچیده تر می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات