سهم 40 درصدی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد در ارائه آموزش های مهارتی

قاسم صیادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به فعالیت 130 آموزشگاه فنی و حرفه ای غیر دولتی در سطح استان زنجان اشاره کرد و افزود: در سال جاری بر اساس سیاست های سازمان فنی و حرفه ای در خصوص بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی در ارائه آموزش های مهارتی، میزان واگذاری خدمات و خرید خدمت از موسسه های فنی و حرفه ای غیر دولتی افزایش پیدا می کند.
وی به لزوم توسعه کمی و کیفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در زنجان اشاره کرد و گفت: از 130آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد فعال در این استان، 80 آموزشگاه در شهرستان زنجان، 22 آموزشگاه در شهرستان ابهر، 10 آموزشگاه در شهرستان خرمدره، 12 آموزشگاه در شهرستان خدابنده، دو آموزشگاه در شهرستان ماهنشان و یک آموزشگاه در شهرستان سلطانیه واقع هستند.
صیادی تصریح کرد: دوره های مهارت آموزی در روستاها به طور عمده از طریق مراکز فنی و حرفه ای دولتی برگزار می شود.
وی به معضل مدرک گرایی در جامعه اشاره کرد و گفت: فرهنگ سازی برای مهارت آموزی از دغدغه های اساسی ما در شرایط حاضر است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: سال گذشته هفت هزار و 238 نفر از کارآموزان این استان درمراکز و آموزشگاه های فنی و حرفه ای دولتی و آزاد، دوره های آموزش های مهارتی را گذراندند که پنج هزار و 495 نفر از این کارآموزان را زنان و یک هزار و 779 نفر از آنان را مردان تشکیل دادند.
7312/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سهم 40 درصدی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد در ارائه آموزش های مهارتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات