رسانه ها در آگاه سازی جوانان و پیشگیری از اعتیاد مشارکت کنند

مختار کرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رسانه ها با اطلاع رسانی و ارائه هشدارها و آموزش های لازم به جامعه در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر نقش موثری ایفا می کنند.
وی از اعتیاد به عنوان یک بلای خانمان سوز و یکی از چهار بحران مهم در دنیا یاد و اظهارکرد: امروز همه آحاد جامعه و به ویژه رسانه ها وظیفه دارند تا با انحراف جوانان و ابتلا به اعتیاد مقابله کنند.
کرمی اظهارکرد: رسانه ها ابزار مناسبی برای آموزش به خانواده ها، اطلاع رسانی و جلب مشارکت عمومی برای پیشگیری از اعتیاد به شمار می روند و می توانند بازوی توانمندی برای دستگاه های فرهنگی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باشند.
وی ادامه داد: در همین راستا و با هدف تقویت نقش رسانه در پیشگیری از اعتیاد، همایش آموزشی تبیین نقش رسانه ها در آگاهی بخشی اجتماعی با رویکرد اعتیاد برگزار شد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین در پایان، خواستار همکاری هرچه بیشتر رسانه های استان با این شورا در پیاده سازی اهداف خود شد و گفت: با اتکا به رسانه ها می توان مشارکت عمومی در زمینه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد را افزایش داد و از این راه بخش مهمی از آسیب های اجتماعی در جامعه را کم کرد.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رسانه ها در آگاه سازی جوانان و پیشگیری از اعتیاد مشارکت کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات