هوای مشهد برای دومین روز متوالی در وضعیت هشدار

حمید صالحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس گزارش ایستگاههای سنجش آلودگی هوا، میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد صبح امروز 112 پی.اس.آی و فراتر از حد مجاز است.
وی اظهار کرد: در مدت مشابه دیروز شاخص کلی کیفیت هوای مشهد 104 پی.اس.آی بود.
وی گفت: هم اکنون میزان آلودگی هوا در 9 ایستگاه سجاد، خیام شمالی، سمزقند، شهید مفتح، چمن، شهید آوینی، شهید کریمی، خیام جنوبی و خاقانی بالاتر از میزان مجاز است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: ایستگاه سجاد با 163، خیام شمالی با 159، سمزقند با 155 و شهید مفتح با 151 پی.اس.آی به ترتیب آلوده ترین نقاط مشهد در صبح امروز گزارش شده اند.
وی ادامه داد: ایستگاههای چمن با 147، شهید آوینی با 138، شهید کریمی با 130، خیام جنوبی با 108 و خاقانی با 107 پی.اس.آی دیگر نقاط آلوده مشهد از نظر کیفیت هوا هستند.
صالحی اظهار کرد: با افزایش رفت و آمد در سطح شهر این وضعیت تا پایان امروز شدت می یابد.
وی گفت: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از منزل خارج نشوند یا از حضور در مناطق پر رفت و آمد و هسته مرکزی شهر مشهد خودداری نموده و عموم مردم فعالیتهای ورزشی در فضای باز را به زمان دیگری موکول کنند.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 پی.اس.آی به معنای وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان است.
همچنین اعداد بین 151 تا 200 پی.اس.آی حالت هشدار و آلوده برای همه سنین محسوب می شود.
وضعیت هوا با پی.اس.آی بین 200 تا 300 حالت اضطرار و بیشتر از 300 نیز در حالت بحرانی قرار می گیرد.
روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد می کنند.
7496 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هوای مشهد برای دومین روز متوالی در وضعیت هشدار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات