کاهش سرقت و استرداد اموال، اولویت پلیس آگاهی در سال 95

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد رضا مقیمی در جلسه قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت، با بیان اینکه فرآیند کنترل و مهار مجرمان باید با به گارگیری دانش پلیسی و تجهیزات نوین محقق شود، افزود: اقدامات پلیس آگاهی برای کاهش جرایم باید بر مبنای جغرافیای جرم و میزان جمعیت صورت گیرد.
وی با بیان اینکه آموزش در پیشبرد اهداف سازمانی نقش کلیدی و موثری دارد، گفت : ارتقای مهارت های علمی و عملی کارکنان و تعالی سازمانی با سرمایه گذاری در آموزش امکان پذیر است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: تمرکزپلیس آگاهی سرمایه گذاری در راستای کاهش جرایم بویژه سرقت و تشدید مبارزه با قاچاق است.
سردار مقیمی اضافه کرد: به کارگیری نیروی انسانی و تخصیص تجهیزات در راستای مبارزه با این دو اولویت؛ بویژه سرقت ، باید بر مبنای جغرافیای جرم و میزان جمعیت صورت گیرد.
این مقام عالی انتظامی با تاکید بر لزوم کنترل مجرمان، گفت: فرآیند کنترل و مهار مجرمان باید با به گارگیری دانش پلیسی و تجهیزات نوین محقق شود.
مقیمی پیشگیری را مقدمه کاهش وقوع جرایم دانست و افزود: باید از طریق رسانه ها ، آگاه سازی مردم و اطلاع رسانی تقویت شود و از ظرفیت رسانه های جمعی و معاونت اجتماعی برای پیشبرد فرآیند عملیات روانی بهره مطلوب را برد.
رئیس پلیس آگاهی ناجا تاکید کرد: مشارکت دهی مردم در کسب موفقیت ماموریت های سازمانی یک ضرورت انکار ناپذیر و بهره وری از ظرفیت شهروندان در توسعه نظم و امنیت کارآمد است.
سردار مقیمی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای کاهش نگهداری اشیاء گرانبها در منازل ، گفت: متاسفانه برخی از شهروندان وجوهات نقدی و طلاجات را در منزل نگهداری می کنند و با توجه به سهولت سرقت اینگونه اموال و تبدیل آن به احسنت ، تمرکز سارقان نیز بر سرقت وجوهات نقد، اشیاء گرانبها و قیمتی است.
وی اضافه کرد: باید فرهنگ استفاده از صندوق امانت در بانک ها برای نگهداری وجوهات نقد ،طلا و جواهرات در جامعه تقویت شود چراکه تحقق این مهم در کاهش سرقت موثر است.
پنجاهمین جلسه قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت به ریاست سردار محمد رضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا، نمایندگان تام الاختیار بازرسی کل ناجا ، معاونت عملیات ناجا ، اطلاعات و امنیت عمومی ناجا و معاونین مبارزه با سرقت و اجتماعی پلیس آگاهی برگزار شد.
اجتمام(1)9105**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش سرقت و استرداد اموال، اولویت پلیس آگاهی در سال 95» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات