رزمایش مشترک فیلیپین و آمریکا در آب های دریای جنوبی چین

به گزارش ایرنا، این رزمایش مشترک سالانه که روز سه شنبه آغاز شد، در چارچوب همکاری دریایی برای آمادگی و آموزش موسوم به 'کارت' برگزار می شود.
این رزمایش در حالی برگزار می شود که 'رودریگو دوترته' رئیس جمهور منتخب فیلیپین که 10 تیر ماه قدرت را در دست می گیرد هفته گذشته عنوان کرد این کشور برای امنیت طولانی مدت روی آمریکا حساب نمی کند.
'پرفکتو یاسای' وزیر امور خارجه کابینه رئیس جمهور منتخب فیلیپین نیز گفته است مانیل از متحدان امنیتی طولانی مدت خود فاصله نمی گیرد، اما نوکر آن ها و هیچ قدرتی نخواهد شد.
البته وی تصریح کرد رییس جمهور منتخب معاهدات موجود با آمریکا از جمله موافقتنامه ارتقای همکاری دفاعی را که اجازه می دهد نیروهای آمریکایی افزایش دسترسی به پایگاه های محلی داشته باشند، ارزشمند می داند.
در گرماگرم موضع گیری های رییس جمهور منتخب فیلیپین در مورد آمریکا، نیروی دریایی این دو کشور این رزمایش مشترک را برای انجام عملیات ترکیبی دریایی به منظور بالابردن قابلیت های همکاری های نظامی انجام می دهند.
به نوشته روز چهارشنبه تارنمای 'فیل استار'، از اهداف این رزمایش مشترک بین آمریکا و فیلیپین، بالابردن توان عملیات های ترکیبی دریایی در جنگ های مدرن دریایی، عملیات آبی - خاکی، غواصی و نجات، عملیات های ویژه ، آگاهی موقعیتی و تبادل اطلاعات است.
یک فرمانده ی ناوگان فیلیپین گفت که این رزمایش مشترک روابط قوی و طولانی نیروهای دریایی آمریکا و فیلیپین را مستحکم می کند.
فیلیپین جزو شرکای دریایی آمریکا و یکی از 9 کشوری است که آمریکا با آنها مانور مشترک دریایی در منطقه برگزار می کند.
این تمرین نظامی شامل برنامه هایی در دریا و خشکی برای تبادل مهارت ها، آموزش فردی و واحدهای نظامی و تعامل با جامعه محلی است.
نیروهای دریایی فیلیپین و آمریکا قرار است همزمان با برگزاری رزمایش، چند نشست مشترک برای تبادل برنامه های نیروی متخصص به تبادل تجربه و اطلاعات بپردازند.
رزمایش روز خشکی فیلیپین و آمریکا نیز در بخش های مختلفی از استان های 'اولانگاپو' و 'زامباله' و برنامه های روی آب در آب های 'سولو' و دریای جنوبی چین انجام می شود.
این رزمایش تا روز جمعه ادامه دارد.
'چالرز ویلیامز' فرمانده نیروی ویژه 73 نیروی دریایی آمریکا گفت که این رزمایش مشترک به برقراری روابط قوی بین نیروی آمریکا مستقر در فیلیپین و شرکای دریایی کمک می کند.
نیروهای نظامی فیلیپین و آمریکا فروردین ماه امسال نیز رزمایش مشترکی برگزار کردند که چین آن را دخالت 'خارجی ها' در تنش های دریای جنوبی چین دانست و نسبت به برگزاری این رزمایش ها هشدار داد.
در این رزمایش 11 روزه پنجهزار نیروی نظامی آمریکا، چهار هزار نیروی نظامی فیلیپین و 80 نیروی نظامی استرالیایی حضور داشتند.
همکاری های نظامی آمریکا با فیلیپین در قالب گشت های دریایی و رزمایش در حالی روبه افزایش است که مانیل خود را آماده میزبانی از نیروهای نظامی آمریکا در پنج پایگاه مختلف می کند که بر اساس توافق نظامی بین دو کشور در ماه های آینده انجام می شود.
آساق**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رزمایش مشترک فیلیپین و آمریکا در آب های دریای جنوبی چین» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات