اسامی 1500 شرکت کاغذی ارائه دهنده فاکتورهای غیرواقعی اعلام شد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان امور مالیاتی کشور، دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور در این اطلاعیه اعلام کرد، این سازمان با ساز و کارهای مختلف، اقدام های متقلّبانه و غیرقانونی افراد سودجو و فرصت طلب را که با تاسیس شرکت های صوری و فاقد فعالیت واقعی، اقدام به ارایه فاکتور های جعلی، صوری و غیرواقعی یا سوءاستفاده از شماره اقتصادی (کد فروشی) برای زمینه سازی فرار مالیاتی می کنند، رصد می کند. این سازمان تاکنون فهرستی از یک هزار و 500 شرکت کاغذی که به این اقدام مجرمانه مبادرت ورزیده اند را برای آگاهی عموم مردم، بر روی درگاه سامانه الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده (به نشانی WWW.EVAT.IR) قرار داده است.
این اطلاعیه می افزاید: در اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم، همه موارد جاعلانه و متقلبانه از قبیل تنظیم دفاتر، اسناد و مدارک خلاف واقع و استناد به آن و همچنین معاونت در ارتکاب این اعمال، «جرم» تلقی شده و مرتکبان این اعمال مجرمانه، برابر ماده 274 قانون مالیات های مستقیم، به مجازات های قانونی از جمله پرداخت جریمه، حبس، محرومیت از برخی حقوق قانونی و... محکوم خواهند شد.
دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی، در این اطلاعیه، با تاکید بر هوشیاری مودیان مالیاتی در مقابل چنین اقدامات مجرمانه ای، اعلام کرده است که به زودی فهرست اسامی نزدیک به یک هزار شرکت دیگر کاغذی، کد فروش و صادر کننده فاکتورهای جعلی که از نظر این سازمان فاقد اعتبار بوده و اسناد صادره از سوی آنها مورد پذیرش اداره های امور مالیاتی قرار نخواهد گرفت را از طریق پایگاه های اطلاع رسانی اینترنتی و درگاه های مرتبط با سامانه های الکترونیکی مالیاتی از قبیل WWW.EVAT.IR منتشر ساخته و به اطلاع عموم مودیان خواهد رساند.
این دفتر در پایان، از مودیان مالیاتی درخواست کرده تا در صورت مواجهه با این قبیل شرکت های متخلف، با حفظ هوشیاری کامل و اجتناب از اعتماد به تبلیغات فریبنده آنها، اطلاعات خود را از طریق تماس با شماره تلفن 39903752 (حراست مرکزی سازمان) یا تماس تلفنی با دفاتر حراست مستقر در اداره های امور مالیاتی سراسر کشور اعلام کرده و یا اسناد و مدارک در اختیارشان را با مراجعه به این دفاتر، ارایه داده و زمینه برخورد قانونی با متخلفان و مجرمان را فراهم کنند.
به گزارش ایرنا، هرگونه تلاش قانونی یا غیرقانونی یک شرکت به منظور طفره رفتن از پرداخت مالیات یا کمتر پرداخت کردن آن به هر شیوه که انجام شود، فرار مالیاتی محسوب می‌شود.
اقتصام ** 3065 **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اسامی 1500 شرکت کاغذی ارائه دهنده فاکتورهای غیرواقعی اعلام شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات