شعب رأیی و صلحی شورای حل اختلاف استان البرز تفکیک می‌شوند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دادگستری استان البرز، لقمان کیاپاشا در نشستی با کارکنان شورا در مرکز استان، با حضور قضات و مسئولان ستادی از اجرای تفکیک شعب به رأیی و صلحی خبر داد و گفت: با توجه به اجرای قانون جدید شورا و افزایش حدود صلاحیت‌ها مقرر شده شورا به شعب رأیی و شعب صلحی تفکیک و رسیدگی‌ها با این روش انجام شود.

وی با اشاره به قانون جدید شورای حل اختلاف خاطرنشان کرد: مطابق ماده ۸ قانون جدید شورا، طرفین با تراضی می‌توانند با مراجعه به شعب صلح و سازش دعاوی خود را مصالحه کنند.

کیاپاشا افزود: همچنین به موجب ماده ۱۱ قانون مذکور پرونده از سوی دادگستری یا دادسرا برای سازش به شورا ارجاع داده می‌شود تا اعضا تلاش خود را جهت برقراری صلح و سازش بکار گیرند؛ پرونده‌های موضوع ماده ۹ قانون یاد شده در صلاحیت شوراهای حل اختلاف استان البرز است و اعضای شعبه تلاش می‌کنند موضوع با سازش خاتمه یابد و در صورت عدم سازش، پرونده جهت صدور رای، به نظر قاضی شوراهای حل اختلاف استان البرز می‌رسد.

وی با تاکید بر آموزش و ارتقا سطح علمی اعضاء گفت: لازم است که اعضا برای بالابردن سطح علمی خود اهتمام بیشتری ورزند و بتوانند در مسائل حقوقی و رعایت تشریفات آئین دادرسی مدنی تسلط داشته باشند؛ همچنین در شعب صلحی، افراد باید از نفوذ کلام بالایی برخوردار بوده و معتمد و دارای وجه اجتماعی باشند تا بتوانند اهداف تشکیل این شعب را عملیاتی کنند.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان البرز خاطرنشان کرد: کسانی که شرایط عضویت مطابق قانون شورا را دارند، می‌توانند درخواست عضویت خود را ارائه کنند که پس از طی مراحل گزینش و کمیسیون انتصابات، به عنوان عضو همکاری کنند ...

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شعب رأیی و صلحی شورای حل اختلاف استان البرز تفکیک می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات