برگزاری ۱۱۲ محفل انس با قرآن در استان همدان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی دشتکی صبح چهارشنبه در جمع فعالان قرآنی در حسینیه امام خمینی (ره) همدان با بیان اینکه باید از برکات ماه رمضان بهره مند شد، افزود: دو ماه رجب و شعبان مقدمه ای برای ورود انسان به ماه خدا و ماه مهمانی خدا و ماه ضیافت الهی است و امیدواریم عبادات و اعمال بندگان در این ماه بر اساس نویدهای قرآنی و بیانات معصومین(ع) مورد توجه خداوند قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه بهار قرآن است، عنوان کرد: اهمیت و ارزش این ماه چنان بالاست که نزول قرآن در این ماه انجام گرفته و این امر نشان از عظمت ماه رمضان دارد و از بیان معصومین در این ماه کم حدیث و روایت نداریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان حدیث حضرت امیرالمومنین (ع) که فرمود ظاهر قرآن بسیار زیبا و باطن قرآن ژرف و عمیق است، عنوان کرد: برنامه ریزی هایی در سطح استان پیرامون جمع خوانی قرآن انجام شده تا مردم از محضر قرآن در ماه بهار قرآن بهره مند شوند.

حجت الاسلام علی دشتکی ادامه داد: این برنامه ریزی ها از روخوانی و روان خوانی قرآن گرفته تا طرح ابتکاری جهادگران قرآنی و به ویژه جزءخوانی هایی در سطح شهرها و روستاها که حدود ۱۱۹ جلسه محوری را شامل می شود در حال برگزاری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه ۱۲۰ مورد جزءخوانی قرآن کریم در استان انجام می‌شود، ادامه داد: روخوانی و روانخوانی برنامه‌های قرآنی به صورت مردمی و حدود  ۳۵۰ مورد در ماه رمضان انجام می‌شود و اجرای طرح جهادگران قرآنی و برگزاری ۱۱۲ محفل انس با قرآن نیز در استان همدان برنامه ریزی شده است.

عضو شورای منتخب اساتید تفسیر حوزه علمیه قم نیز در این نشست با بیان اینکه خداوند دو نوع مهمانی دارد و گاهی در زمین و گاهی در زمان مهمانی می دهد، ادامه داد: اگر این مهمانی در زمین باشد شما را در کنار کعبه و مسجدالحرام دعوت می کند و گاهی مهمانی در زمان است و از آنجا که یک دور گردش ماه به دور زمین ۳۰روز است و در سال ۱۲بار این اتفاق رخ می دهد یکی از این ماه ها تبدیل به شهرالله می شود.

حجت الاسلام مجید حیدری فر با اشاره به اینکه همه خانه ها خانه خداست اما یکی از خانه ها تبدیل به خانه اصلی خدا و کعبه شده است، عنوان کرد: این مهمانی و این ظرف زمان خیلی مهم است و سال بندگان خدا با رمضان شروع می شود.

وی با بیان اینکه ما بر سر این سفره آماده شده ایم و خدا میزبان و ما مهمان این سفره هستیم اما سئوال این است که آیا ماهم می توانیم میزبان خدا شویم؟ گفت: بندگان نیز با تلاوت قرآن و خواندن سوره حمد هم مهمان و هم میزبان خدا می شوند.

حجت الاسلام حیدری فر با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام که می فرمایند تعداد درجه های بهشت به اندازه تعداد آیات قرآن است، افزود: روز قیامت به کسی که وارد بهشت شود می گویند بخوان و بالا برو و کسی که در زندگی دنیایی قرآن نخوانده باشد و با آن انس نگرفته باشد نمی تواند با خواندن قرآن از پله های بهشت بالا رود.

وی در پایان سخنانش گفت: پیامبر اسلام (ص) در خطبه نورانی پایان شعبان فرموده اند که این ماه، ماه برکت است و تلاوت هر آیه در این ماه با ثواب تعداد تمام آیات قرآن برابری می کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری ۱۱۲ محفل انس با قرآن در استان همدان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات