36 هزار هکتار زمین به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار شده است

علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: ۱۳۶ هزار هکتار زمین در اختیار شرکت شهرک‌های صنعت قرار داشته که ۳۶ هزار هکتار از آن به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار شده است.

علی یزدانی در گفت‎‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین، اظهار داشت: 136 هزار هکتار زمین در اختیار شرکت شهرک‌های صنعت قرار داشته که 36 هزار هکتار از  آن واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه 100 هزار هکتار زمین در شرکت شهرک‌های صنعتی داریم، عنوان کرد: این در حالی است که تنها 50 درصد از آنها صنعتی است.

یزدانی با اشاره به اینکه  400 هکتار زمین  در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین قرار دارد، بیان کرد: این در حالی است که 844 هکتار از این اراضی واگذار شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و  تجارت گفت: 948 شهرک و ناحیه صنعتی  در کشور وجود دارد که به 778 شهرک و ناحیه صنعتی زمین واگذار شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به اینکه تنها 150 ناحیه و شهرک صنعتی در کشور تقاضا محور است، خاطرنشان کرد: 620 ناحیه و شهرک صنعتی در کشور تقاضا محور نیست و برای سرمایه‌گذاران جذابیتی ندارد که این عدم استقبال سرمایه‌گذاران می‌تواند دلایل مختلفی همچون نامناسب بودن مکان و موقعیت شهرک یا نداشتن بازار فروش اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه در سال 94 در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در استان قزوین 98 قرارداد منعقد شده است، بیان کرد: این در حالی است که در 5 شهرک و ناحیه در این استان 68 قرارداد صنعتی منعقد شده و در 9 هرک دیگر تنها 19 قرارداد منعقد شده که باید دلایل عدم رغبت سرمایه‌گذاران احصاء شده و برطرف شود.

یزدانی با اشاره به اینکه 378 هرک و ناحیه صنعتی با ظرفیت کمتر از  10 واحد صنعتی فعال، تنها قرار دادمنعقد شده ولی به بهره‌برداری نرسیده است، اظهار داشت: در استان قزوین نیز در دو شهرک و ناحیه صنعتی قراردادی منعقد نشده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به اینکه 15 ناحیه و شهرک صنعتی در استان قزوین وجود دارد که به 14 شهرک صنعتی زمین واگذار شده است، گفت: این تعداد واحد صنعتی 1.8 درصد از کل کشور را شامل می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «36 هزار هکتار زمین به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات