120 آموزشگاه خراسان جنوبی در طرح هجرت 3 مرمت می‌شود

عباس لامعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۱۷ مدرسه با تلاش ۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز استان مرمت و زیباسازی شد، گفت: تابستان امسال ۳ هزار دانش آموز در اردوهای هجرت ۳ شرکت و ۱۲۰ آموزشگاه را مرمت و زیباسازی می‌کنند.

عباس لامعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: برگزاری اردوهای طرح هجرت دانش آموزی در راستای نهادینه کردن منویات رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی در مدارس است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نزدیک به 3 هزار نفر از دانش آموزان خراسان جنوبی در برگزاری اردوهای طرح هجرت 3 با بسیج دانش آموزی خراسان جنوبی همکاری کردند، افزود: سال گذشته 117 مدرسه مرمت، زیبا سازی و بهسازی شد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: فعالیت اردوهای دانش آموزی طرح هجرت در استان از 12 تیرماه آغاز می‌شود و در سال گذشته 2 هزار و 500 دانش آموز در طرح هجرت 3 شرکت کردند.

لامعی با بیان اینکه امسال بیش از 3 هزار دانش آموز در اردوهای طرح هجرت 3 در خراسان جنوبی شرکت می‌کنند، افزود: دانش آموزان متوسطه اول و دوم در این اردوها شرکت و بیشتر آنها را دانش آموزان پسر تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه امسال قرار است 3 هزار دانش آموز خراسان جنوبی بیش از 120 آموزشگاه خراسان جنوبی را در طرح اردوهای هجرت 3 مرمت، بهسازی و زیباسازی کنند، اظهار داشت: دانش آموزان در کنار فعالیت‌های جهادی، آموزش‌های علمی، ورزشی و فرهنگی را فرا می‌گیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: دانش آموزان متقاضی شرکت در اردوهای جهادی می‌توانند با حضور در پایگاه‌های بسیح دانش آموزی در ادارات آموزش و پرورش نام نویسی کنند.

لامعی افزود: شرکت کنندگان در این اردوها با حضور فعال در این طرح خدمت رسانی بزرگ، حس همیاری را تجربه کرده و باید با نظارت بر کار اردوهای جهادی، تقویت بنیه علمی دانش آموزان در روستاها در این برنامه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «120 آموزشگاه خراسان جنوبی در طرح هجرت 3 مرمت می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات