بازگشت کارتن خواب‌های مبتلا به ایدز به هرندی

به گزارش مشرق، فاطمه دانشور، با تأکید بر این موضوع که مشکل هرندی همچنان پابرجاست، گفت: پاکسازی در این محدوده به صورت موقت انجام شد.
 
وی با بیان اینکه جمع‌آوری در چند ماه صورت گرفت، گفت: این افراد را به شفق منتقل کردند و بعد دوباره به هرندی بازگشتند چرا که مددکاری در این زمینه وجود نداشت.
 
به گفته دانشور، در منطقه 15 در پارک‌های محلی کارتن‌خواب‌ها به خصوص مادر و کودک بسیار زیاد است و این نشان می‌دهد که مشکل هنوز برطرف نشده است.
 
وی یکی از دلایلی که این مشکلات حل نشده است را عدم انجام طرح‌های مطالعاتی دانست و گفت: بر خورد درستی با موضوع هرندی نشده است و در این زمینه NGO ها را کنار گذاشتند و گرنه NGO ها می‌توانستند در این زمینه کمک‌حال سازمان‌ها باشند.
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر این موضوع که عده‌ای با دادن شماره حساب‌های شخصی پول‌های زیادی برای هرندی جمع‌آوری کردند،‌ گفت: شاید یک دهم این پول‌ها هم خرج هرندی نشده و بهتر است مردم پول‌ها را برای کمک به آسیب‌دیدگان هرندی به حساب شخصی افراد واریز نکنند.
 
وی در خصوص برگشت کارتن‌خواب‌ها و معتادین به هرندی، گفت: معتادین عادت به متادون‌ درمانی کرده بودند و بعد از قطع متادون دوباره به شهر برگشته و از نوع اعتیاد خود را آغاز کرده‌آند.
 
دانشور در خصوص اینکه چه تعدادی از زنان معتاد هرندی دوباره به این محله برگشتند، گفت: تعداد این افراد زیاد است.
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین به مراکز بهاران که شهرداری برای معتادان بهبودیافته راه‌اندازی کرده، اشاره کرد و گفت: خیلی از این افراد از این مراکز هم فرار کردند و شاید زیر 20 نفر باقی ماندند چرا که آنها زندگی کارتن‌خوابی را ترجیح می‌دهند.
 
به گفته دانشور، کارتن‌خوابی یک سبک زندگی شده است و باید با این اصول با این افراد رفتار کرد و به آنها مددکاری داد.
 
وی همچنین تأکید کرد که تعداد زیادی از معتادین و کارتن‌‌خواب‌های هرندی مبتلا به ایدز هستند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازگشت کارتن خواب‌های مبتلا به ایدز به هرندی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات