چگونگی توسعه فاز نخست میدانهای نفتی آزادگان شمالی و یادآوران

چگونگی توسعه فاز نخست میدانهای نفتی آزادگان شمالی و یادآوران اقتصاد > انرژی - چگونگی طرح توسعه فاز نخست میدانهای نفتی مشترک آزادگان شمالی و یادآوران در چارچوب قرارداد بیع متقابل، در جلسه شورای اقتصاد بررسی و تصمیمهای مقتضی نیز درباره این ٢ طرح گرفته شد.

 جلسه شورای اقتصاد، عصر دیروز (سه‌شنبه، ١٨ خردادماه) به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد.

وی در این جلسه با اشاره به وجود بیش از ٥٠٠ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه راکد و نیمه تمام عمرانی در کشور گفت: امکان اجرا و تکمیل این طرحها با بودجه دولت وجود ندارد و نیازمند آن هستیم که راهکاری برای حل این مشکل پیدا کنیم.

جهانگیری با اشاره به اصلاح مصوبه شورا در خصوص دستورالعمل شرائط واگذاری طرحهای نیمه تمام، از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، استانداریها، دستگاههای مرتبط و بخش خصوصی خواست با تلاش جدی به دنبال اجرای این دستورالعمل باشند تا شاهد واگذاری طرحهای نیمه تمام به بخش غیردولتی و تکمیل این پروژه ها باشیم.

معاون اول رئیس جمهوری افزود: واگذاری طرحهای نیمه تمام عمرانی به بخش خصوصی به معنای فروش این طرحها نیست، بلکه دولت می‌خواهد با بخش خصوصی در تکمیل این طرحها مشارکت کند و این بخش پس از چند سال بهره‌برداری می‌تواند این طرحها را به دولت بازگرداند.

در این جلسه که وزیران نفت، امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، جهاد کشاورزی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و رئیس اتاق بازرگانی نیز حضور داشتند، مصوبه شورای اقتصاد موضوع دستورالعمل شرائط واگذاری طرحهای تملک داراییهای سرمایه‌ای جدید، نیمه تمام، تکمیل شده و آماده بهره‌برداری به بخش غیردولتی مورد بررسی قرار گرفت و پس از اعمال برخی اصلاحات، این دستورعمل تصویب شد.

در این نشست همچنین طرح توسعه فاز نخست میدانهای نفتی مشترک آزادگان شمالی و یادآوران در چارچوب قرارداد بیع متقابل مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمهای مقتضی درباره این ٢ طرح اتخاذ شد.

 

3535

کلید واژه ها: سرمایه‌گذاری صنعتی - نفت - صنعت -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چگونگی توسعه فاز نخست میدانهای نفتی آزادگان شمالی و یادآوران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات