درخواست‌جمعی‌ازدانشجویان‌برای رد اعتبارنامه یک منتخب‌مجلسبه گزارش جهان به نقل از خبرگزاری دانشجو، دانش‌آموختگان بورسیه نامه ای به نمایندگان مجلس دهم نوشتند که به شرح زیر است:

 نمایندگان منتخب و محترم دوره دهم مجلس شورای اسلامی
با تقدیم سلام و اهدای تحیت

ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز دوره کوتاه خدمت، ضرورت دارد که در خصوص برخی مسائل مربوط به حقوق شهروندی دانشجویان بورسیه و ضرورت پایبندی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این حقوق و لحاظ آن در امر بررسی اعتبارنامه ها، نکاتی بیان شود.

پرونده دانشجویان مظلوم بورسیه یکی از چالش برانگیزترین موضوعاتی است که با اغراض سیاسی و پشتیبانی عناصر پشت پرده، به صورت غیرقانونی، به سیستم علمی و پژوهشی کشور تحمیل شده است. واهی بودن اتهامات به دانشجویان بورسیه بارها اثبات گردیده است که شرح آن را می توان از اسناد کمیسیون اصل نود دوره نهم مجلس شورای به دست آورد.

اخیرا شخصی به نام محمودصادقی، از منتخبان این دوره از حوزه انتخابیه تهران، با اهداف سیاسی خاص و به منظور تامین خوراک تبلیغاتی رسانه های معاند ضدانقلاب و رسانه های همسوی داخلی و دادن تنفس مصنوعی به پروژه مرده بورسیه های غیرقانونی، در مسیر همکاران سابق فتنه گر خود مانند غلامی قدم برداشته و بافته های خیالی خود را به عنوان اتهام دانشجویان بورسیه تکرار کرده است.

 نماینده مردم وظیفه دفاع از حقوق شهروندی موکلان خود را به عهده دارد و مطابق تایید نهادهای نظارتی که اعلام نموده اند بورسیه های دولت قبل براساس قانون اعطا شده است. گفته های آقای صادقی مصداق نقض حقوق شهروندی، ایراد تهمت اثبات نشده و نشر اکاذیب می باشد. جای این سوال باقی است که این چه نماینده ای است که هنوز فرصت خدمتش آغاز نشده، شلاق تهمت و ظلم را به دست گرفته و بر آبروی نزدیک به ۴۰۰۰ دانشجوی بورسیه می زند؟ آیا این شخص رد شده در این آزمون که دقیقا نقطه مقابل منویات رهبر معظم انقلاب را اتخاذ کرده است، صلاحیت تایید اعتبارنامه را دارد؟ کسی که نیامده این گونه ظالمانه و خلاف موازین حقوقی و اخلاقی موضع می گیرد اگر در تریبون نمایندگی قرار گیرد چه خواهد کرد؟

از نمایندگان منتخب مجلس شورای اسلامی می خواهیم که در تایید اعتبارنامه ها حداکثر دقت را به خرج داده و مانع حضور ناقضان حقوق شهروندی در کسوت وکالت مردم گردند یا تصویب اعتبارنامه اشخاصی مانند آقای صادقی را منوط یه عذرخواهی از دانشجویان بورسیه نمایند.

با تشکر مجمع نمایندگان دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست‌جمعی‌ازدانشجویان‌برای رد اعتبارنامه یک منتخب‌مجلس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات