توصیه های دارویی به روزه دارانبه گزارش جهان به نقل از مهر، بارداری ، شیردهی و برخی از بیماری ها مانند قلبی و عروقی، دیابت، روده تحریک پذیر، یبوست، زخم های سیستم گوارشی (معده و اثنی عشر ) از شرایط جسمی هستند که فرد ملزم است قبل از روزه داری با پزشک خود در خصوص مصرف داروها مشورت نماید.

در زمان روزه داری هیچگاه وعده های داروی خود را خودسرانه حذف و یا به زمان دیگری موکول نکنید، این عمل سبب اختلال در روند درمان می گردد، قطع ناگهانی برخی از داروها به واسطه روزه داری بسیار خطرناک است.

استفاده از قطره های چشم، گوش و بینی، تمام داروهایی که از طریق پوست جذب می شود یا به صورت موضعی اثر می کند مثل کرم ها، پمادها، استعمال انواع شیاف ها و پمادهای مقعدی یا واژینال، تزریقات زیر جلدی، عضلانی، رگی به استثنای تزریق (سرم ها و محلول های غذایی و داروی تقویتی) و گاز اکسیژن به صورت استنشاقی سبب ابطال روزه نمی شود.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توصیه های دارویی به روزه داران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات