برای تحقق اقتصاد مقاومتی در صورت نیاز قوانین اصلاح شود/ ضرورت توجه به ظرفیت های درونی

علی اکبری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره نقش مجلس دهم در تحقق و اجرای اقتصاد مقاومتی افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس دهم ضمن تاکید بر ضرورت توجه به مساله اقتصاد توصیه هایی داشتند که این توصیه ها نشان از اهمیت توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی است.
وی تاکید کرد: این توصیه های رهبر معظم انقلاب، مجلس را مکلف می کند که توجه بیشتری به تدوین قوانین تاثیرگذار در حوزه اقتصاد داشته باشد.
نماینده مردم شیراز در مجلس دهم همچنین گفت: باید به احکام پیش بینی شده در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توجه شود و آن را عملیاتی کرد به خصوص در سال جاری که تحت عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده اگر می خواهیم اقدامی صورت بگیرد نیاز به برنامه ریزی است.
اکبری یادآور شد: دولت باید به بحث اقتصاد مقاومتی توجه کند، مجلس نیز باید این موضوع را رصد کند تا چه به صورت گفتمانی و چه صورت برنامه و بخشنامه تبدیل می شود این موضوع همیشه مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: ما نیاز داریم که به آنچه داشتیم رجوع و آن را برجسته و بر آن تاکید کنیم و در مورادی که نیاز به اصلاح برخی قوانین وجود دارد این کار صورت بگیرد.
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: اگر بخواهیم به داشته های درونی توجه کنیم باید با اصلاح برخی قوانین، شرایط را برای فعالیت کارآفرینان و کسانی که خلاق و نوآورهستند، تسهیل کنیم تا بتوانند ایده خود را عملیاتی کنند و اشتغال را رونق دهند.
اکبری اظهارداشت: باید به توانایی و دانش درونی متخصصان داخلی بازگردیم و این نگاه باید در جامعه توسعه و تسری یابد، البته اشکالی ندارد که از هر دانش و فناوری استفاده شود اما مهم توجه به ظرفیت های درونی خودمان است.
وی ادامه داد: دولت متوجه این موضوع شده است چرا که در این چند روز که وزرا در مجلس گزارش هایی را ارایه کردند یکی از مباحثی پیش بینی شده در گزارش های آنان توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی بود اما هنوز کافی نیست و باید اقدامات بیشتری صورت بگیرد.
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: امسال که اقتصاد مقاومتی به عنوان محور مطرح است باید در بحث اقدام و عمل فارغ از مسایل شعاری این موضوع را عملیاتی کنیم تا آثار آن را در جامعه ببینیم.
سیام*9254** 1336

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برای تحقق اقتصاد مقاومتی در صورت نیاز قوانین اصلاح شود/ ضرورت توجه به ظرفیت های درونی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات