استاد دانشگاه: فعالان عرصه فرهنگ هم وارد احزاب سیاسی شوند

به گزارش ایرنا از اطلاع رسانی سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه، تقی آزاد ارمکی در نخستین نشست این سازمان با عنوان دلالت‌های امر فرهنگی در حوزه‌ی سیاست افزود: از بین تعاریف مختلف، که عده ای آن را جامعه نسبتا همگرا با مشکلات قابل حل و عده ای دیگر آن را جامعه در حال فروپاشی تعریف می کنند، جامعه ایران نه در حال خواب و نه بی مشکل، بلکه جامعه ناهموار و به تبع آن دارای تنوع و پراکندگی امکانات، ظرفیت ها و البته ناکامی ها است.
وی با بیان اینکه جامعه ایران، نه خوش اخلاق و نه بی اخلاق بلکه جامعه بداخلاقی است که این بداخلاقی را می توان در تنوع محصولات فرهنگی و حتی علمی مشاهده کرد، ادامه داد: به همین علت کنش ها در برخی حوزه ها آسان تر و در برخی دیگر سخت تر است و کنشگری به سادگی اتفاق نمی افتد.
عضو هیات عملی دانشگاه تهران اظهارداشت: شاید کنش اقتصادی ساده تر از کنش سیاسی و کنش فرهنگی سخت تر از کنش اجتماعی باشد اما به هرحال کنشگری در چنین جامعه ای دشوار است.
ارمکی به مهجوریت امور فرهنگی در جامعه ایران اشاره کرد و افزود: بیش از 200 سال است که دراین مملکت دعوای تغییر فرهنگ ، به تغییر خط فکری و سیاسی منجر می شود و غلبه فضای نوسازی و تغییر شکل سازمان ها و حتی احزاب بر فرهنگ کاملا مشهود است.
و ی اضافه کرد:در چنین شرایطی عنصر اقتصادی از بقیه مسایل مهم تر می شود و تمام کنشگران عرصه فرهنگ، راه را گم کرده و به کنشگران اجتماعی تبدیل می شوند و اگر عملی انجام شود، واکنش به امور سیاسی است .
استاد تمام دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: بزرگترین ضربه را اتفاقا تحصیلکرده ها به دموکراسی زده اند چرا که برای عمل در حوزه سیاسی، دانش تخصصی کافی نیست و احزاب سیاسی باید پی جوی درک تاریخی از کنش سیاسی و مفهوم جدیدی باشند تا به آن تکیه کنند.
ارمکی گفت: باید متغیرها را یافت و بدون ناشی گری تحرک اجتماعی ایجاد کرد، اما در این میان باید توجه داشت از رادیکال شدن پرهیز شود تا جامعه و فعالیت های سیاسی گمراه نشده و ارزش ها جابه جا نشود .
وی افزود: تجربه نشان داده است که هنرمندان و دانشگاهیان همیشه، آخرین افراد مهم در آخرین روزهای انتخاباتی بوده اند در صورتی که باید اولین های مهم باشند و از اول حضوری فعال و تاثیر گذار داشته باشند.
عضو هیات عملی دانشگاه تهران با اشاره به تاثیر لذت های فرهنگی، اضافه کرد: باید لذت های فرهنگی به جای لذت های غریزی به جامعه جوان معرفی شود تا بتوان از آن بهتر در عرصه سیاست بهره برد.
سیام ** 1053**1429

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاد دانشگاه: فعالان عرصه فرهنگ هم وارد احزاب سیاسی شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات