رشد آموزش های فنی و حرفه ای در سالجاری در مازندران

امیر جمشیدی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : تعهد آموزش سال گذشته آموزش فنی و حرفه ای مازندران پنج میلیون و 670 هزار نفر ساعت بود که این رقم امسال به پنج میلیون و 900 هزار نفر ساعت افزایش یافت.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته تمامی تعهد آموزش اداره کل آموزش و فنی حرفه ای مازندران عملی شد ، ادامه داد : تمامی مراکز دولتی و خصوصی استان آماده ارائه خدمات آموزشی و تحقق تعهد امسال آموزش های فنی و حرفه ای برای آماده سازی افراد به فعالیت و کار هستند .
معاون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران گفت : 200 کارگاه آموزشی در 20 مرکز ثابت دولتی فنی و حرفه ای به همراه 800 مدرسه و آموزشگاه غیر دولتی ارائه دهنده خدمات آموزش فنی و حرفه ای در استان هستند .
وی تعداد حرفه هایی که در مراکز دولتی و غیر دولتی فنی و حرفه ای مازندران به افراد آموزش می دهند را 800 حرفه اعلام کرد و افزود : متناسب با نیاز بازار و جامعه ، حرفه های مورد نظر آموزش هایشان ارائه می شود .
***رشته های جدید فنی و حرفه ای در راه است
جمشیدی که نوگرایی و تدریس رشته های فنی و حرفه ای جدید متناسب با بازار کار را از برنامه های این اداره کل حوزه آموزش شغل در جامعه نام برد .
وی گفت : همگام با ورود برخی صنایع ، رشته های آموزشی فنی و حرفه ای مازندران نیز تغییر کرده است .
معاون اداره کل آموزش فنی وحرفه ای مازندران از اضافه شدن انرژی خورشیدی به عنوان رشته جدید آموزشی در فنی وحرفه ای شهرستان نور به عنوان یکی از این مسائل نام برد .
وی افزود : برای ترویج استفاده از این نوع انرزی ، فنی وحرفه ای نور به عنوان نخستین مرکز آموزش دهنده این رشته انتخاب و امکانات کارگاهی آن فراهم شده است .
جمشیدی که از فعالیت واحد آموزش در صنایع به عنوان گزینه ای برای شناسایی نیاز آموزشی صنایع مازندران نام برد ، ادامه داد : این واحد موظف به حضور در واحدهای صنعتی و شناسایی نیازهای آموزشی این مجموعه ها هستند .
وی افزود : ارائه گزارش های این واحد در ترسیم چشم انداز و برنامه های آموزشی مراکز فنی و حرفه ای تاثیر گذاشته واجرایی می شود .
***همراهی آموزش فنی و حرفه ای با نیاز مردم
معاون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران که نیاز مردم را نیز در ارائه آموزش های فنی و حرفه ای تاثیر گذار دانست ، گفت که می توان از این نیاز به عنوان همراه آموزش های فنی و حرفه ای نام برد .
وی ادامه داد : با توجه به گرایش و نیاز مردم به برخی مسائل ، رشته های فنی و حرفه ای نیز تدوین و اجرا می شود .
جمشیدی از استقبال مردم به گیاهان دارویی و طب سنتی به عنوان بخشی از این نیاز مردمی اشاره کرد و افزود: در همین راستا نیز این دو رشته جدی در تعدادی از مراکز فنی و حرفه ای مازندران آموزش داده می شود .
بر گزارش و آمار رسمی اعلام شد که 50 درصد اشتغال مازندران در بخش خدمات ، 25 درصد در بخش صنعت و مابقی در بخش کشاورزی است .
2096/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشد آموزش های فنی و حرفه ای در سالجاری در مازندران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات