تابستان فصل بازسازی مدارس غیراستاندارد

در این میان وجود مدارس غیراستاندارد همواره موجب ترس و دلهره بین اولیاء و داشن آموزانی می شود که هراز گاهی اخباری مبنی بر تخریب دیوار و یا آتش سوزی در مدارس به گوششان می رسد.
گرچه در نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش های بسیاری در راستای امر مقدس مدرسه سازی شده و در این راستا مجمع خیرین مدرسه ساز نیز اقدامات قابل توجهی باهمکاری برخی نهاد ها داشته اند اما همچنان نیاز به ساخت مدرسه مقاوم و مستحکم با اصول مهندسی جدید در سطح کشور و استان لرستان وجود دارد.
مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس لرستان در این باره می گوید: در حال حاضر 628 طرح تخریبی در سطح استان وجود دارد که از این مجموع 563 طرح آموزشی و 65 مورد نیز ورزشی است.
محمد چگنی با بیان اینکه اکنون 323 طرح آموزشی نیازمند مقاوم سازی درلرستان وجود دارد ، اظهار کرد : ازسال 87 تاکنون 538 مدرسه در استان مقاوم سازی شده است.
وی بیان کرد :برابربا ابلاغ سازمان نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس و رویکرد مسئولان استان ، طرح های نیمه تمام آموزشی در اولویت کار این اداره کل قرار دارد.
مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: در سال گذشته 25 طرح یک کلاسه در مناطق محروم و صعب العبور در این استان به بهره برداری رسید.
به گفته وی استان لرستان به دلیل شرایط جوی و اقلیمی دارای مدارس کپری نیست و در برخی مناطق صعب العبور مدارس شبه کپری وجود دارد.
وی افزود : در حال حاضر 20 مدرسه شبه کپری درمناطق صعب العبور و کوچ گرد در استان وجود دارد که این مدارس با مصالح بومی و منطقه ای مناسب با شرایط اقلیمی ایجاد شده اند .
مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس لرستان همچنین گفت : مجمع خیرین مدرسه ساز استان در راستای امر مدرسه سازی دارای خیرین حقیقی و حقوقی است که بیشترین طرح ها توسط بنیاد برکت در این استان احداث می شود.
چگنی افزود:در حال حاضر 26طرح آموزشی توسط بنیاد برکت در این استان اجرا می شود که از این مجموع تاکنون 17 طرح تکمیل و تحویل آموزش و پرورش استان شده است.
چگنی گفت :همچنین پنج طرح آموزشی توسط بانک های استان اجرا شده که در این راستا سه طرح تکمیل و دو طرح در حال انجام است.
وی افزود : به همین منظور کلیه بانک های استان متعهد به ساخت مدارس یک کلاسه شده اند.
وی همچنین اظهار کرد:در حال حاضر 27 طرح آموزشی نیز توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تعهد شده است که پنج طرح در حال انجام عملیات ساخت وساز ، چهار طرح در حال پیگیری و23 طرح تکمیل شده است .
چگنی افزود: 89 طرح آموزشی در قالب 446 کلاس درس نیز توسط این اداره کل در دست ساخت است.
به گفته وی میزان اعتبارملی مصوب نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان در سال جاری 400 میلیارد ریال اععلام شده که تاکنون 270 میلیارد ریال یعنی حدود 67 درصد تخصیص یافته است.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز لرستان نیز گفت: تاکنون 256 طرح آموزشی در قالب یک هزار و 32 کلاس درس توسط خیران مدرسه ساز در این استان احداث شده است.
محمد علی رضوی افزود: در سال گذشته 55 طرح با ظرفیت 181 کلاس درس و زیر بنای 22 هزار و566 متر مربع زیربنا در دست اجرا بود که 27 طرح در قالب 77کلاس درس با زیر بنای هفت هزار و 786 متر مربع در پایان سال 94 تکمیل و تحویل آموزش و پرورش شد .
رضوی گفت: در حال حاضر 28 طرح در قالب 104 کلاس درس خیر ساز و با زیر بنای 14 هزار و 780 متر مربع در دست اجرا است که تا شهریور ماه سال جاری تکمیل خواهند شد.
وی افزود: در حال حاضر 823 خیر مدرسه ساز در این استان فعالیت دارند .
7274/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تابستان فصل بازسازی مدارس غیراستاندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات