کی روش با این فرمول بازیکنان را دعوت می کند

سرمربی تیم ملی بازیکنی می خواهد که از نظر بدنی در اوج آمادگی باشد و تاکتیک های مورد نظرش رابه او آموزش خواهد داد.یا بازیکنان مورد نظر کی روش در ایران به این کیفیت می رسند و آمارشان در اختیارسرمربی قرار می گیرد یا می روند اروپا و دعوت می شوند. عصر ایران: «اساس دعوت کی روش از بازیکنان مختلف به تیم ملی چیست؟» جواب این سوال را هنوز افراد زیادی نمی دانند. سرمربی پرتغالی تیم ملی در سال های اخیر همیشه فهرستی جوان و آماده را به تیم ملی دعوت کرده . اما نکته مهم در مورد دعوت هایش این بود که تیم های صدرجدول لزوما تعداد زیادی بازیکن در فهرست اش نداشته اند. 
به گزارش عصرایران ، آخرین بار شاید محمدمایلی کهن سرمربی تیم ملی ایران بود که براساس ملاک تیم باشگاهی یک بازیکن او را به تیم ملی دعوت می کرد و در همین پروسه هم بود که بازیکنی مانند محمد رنجبران (ذخیره نعیم سعداوی در پرسپولیس ) به تیم ملی دعوت می شد و استقلال سهم بسیار ناچیزی در آن داشت. 
پس از آن دوره مربیان تیم ملی همیشه تلاش می کردند نظرات کارشناسان را هم در فهرست شان لحاظ کنند وشاید بدترین دوره برای چنین مساله ای دوره حضور امیرقعله نویی در تیم ملی بود که همه بازیکنانی که رسانه ها و منتقدان اعتقاد داشتند به تیم ملی دعوت شدند. یک فهرست تیم ملی برای آشتی عمومی. 
به غیر از آن دوره سرمربیان تیم ملی معمولا ستاره های لیگ برتر را همیشه به تیمشان دعوت کرده اند. اما کی روش برای اولین دعوت از یک بازیکن به تیم ملی به یک پارامتر بسیار مهم توجه دارد. 
کی روش یک فهرست دارد از همه بازیکنانی که می توانند در تیم ملی ایران بازی کنند. فهرستی که مربیان  و دستیاران کی روش پس از هر هفته فهرست سرمربی تیم ملی را براساس همه بازی های هفته آن را آپدیت می کنند. آنها براساس پارامترهای مورد نظر کی روش فهرست را مشخص می کنند اما کماکان مهمترین فکت و اطلاع از سیستم دانشگاه شریف به کی روش می رسد. 
دانشجویان دانشگاه شریف نرم افزار پروزون را شبیه سازی کرده اند و به همین شکل می توانند آمار دوندگی هر بازیکن در استادیوم آزادی را به دست بیاورند. آماری که فکت اصلی برای دعوت به تیم ملی است. 
آنها مقداردوندگی بازیکنان را به کی روش می دهند و او متوجه می شود که کدام بازیکنان در سه هفته اخیر مثلا بیش از 11 کیلومتر دویده اند. مردپرتغالی آنها را دعوت می کند و می سنجد. در این میان نه نظر کارشناسان مهم است نه رسانه ها .

البته برای رسیدن به تیم ملی یک مسیر دیگر هم وجود دارد و ان بازی کردن در تیم های اروپایی در هر درجه ای است . کی روش آماده سازی بازیکنان در تیم های اروپایی را کلا قبول دارد و این هم مسیر دیگر برای رسیدن به تیم ملی است.  
 سرمربی تیم ملی بازیکنی می خواهد که از نظر بدنی در اوج آمادگی باشد و تاکتیک های مورد نظرش رابه او آموزش خواهد داد.یا بازیکنان مورد نظر کی روش در ایران به این کیفیت می رسند و آمارشان در اختیارسرمربی قرار می گیرد یا می روند اروپا و دعوت می شوند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کی روش با این فرمول بازیکنان را دعوت می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات