توصیه‌های جالب به ورزشکاران در ماه مبارک رمضان

با شروع ماه مبارک رمضان در کشورهای اسلامی ورزشکاران زیادی ساعات طولانی از روز را روزه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرند که این روند ممکن است بر برنامه ورزشی ورزشکاران تاثیراتی داشته باشد.
به گزارش تابناک ورزشی، توصیه‌هایی به ورزشکاران روزه دار می‌تواند موثر باشد.

1. ورزش را در ماه مبارک رمضان متوقف نکنید

اگر ورزش را متوقف کنید حجم عضلات بدن کاهش می یابد. حتی اگر نمی توانید طوری ورزش کنید که افزایش حجم عضلات را شاهد باشید حداقل ورزش را کنار نگه دارید تا عضلات را حفظ کنید.

2. شدت ورزش را تنظیم کنید

در حالت عادی می توانید وزنه زیادی بزنید اما در ماه مبارک رمضان این کار موثر نیست و باید شدت ورزش را کم کنید. میزان وزن یا تعداد تکرارهای مناسب را توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

3. پروتئین مصرف کنید

اگر در حالت عادی در طول روز میزان مشخصی پروتئین مصرف می کنید در ماه رمضان این کار را نمی توانید انجام دهید. سعی کنید در وعده سحری و افطاری پروتئین کافی را دریافت کنید.

4. در وعده سحری کربوهیدرات مصرف کنید

مصرف کربوهیدرات در وعده سحری باعث می‌‌‌‌‌‌‌شود که در طول روز با کمبود کربوهیدرات مواجه نشوید.

5. زمان ورزش را تنظیم کنید

سعی کنید در ساعات صبح که هنوز بدن کربوهیدرات کافی را دارد ورزش کنید اگر ورزش را به غروب موکول کنید احتمال دارد که بدن شما توانایی لازم را نداشته باشد.

6. هر موقع احساس کردید زمان مناسبی است ورزش کنید.

بسیاری از افراد نمی‌توانند زمان مشخصی برای ورزش را انتخاب کنند. سعی کنید هر زمان که انرژی بیشتری دارید ورزش کنید.

7. به اندازه کافی مایعات مصرف کنید

سعی کنید در زمان سحری و افطار مایعات کافی مصرف کنید تا زمانی که ورزش می کنید آب بدن از دست نرود.

8. در زمان افطار بیش از حد غذا نخورید

بعد از ساعات طولانی روزه‌داری، احتمال بیش از حد غذا خوردن زیاد است. سعی کنید بر روی میزان غذا خوردن خود کنترل داشته باشید.


[ منبع این خبر سایت تابناک-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توصیه‌های جالب به ورزشکاران در ماه مبارک رمضان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات