کرایه‌های تاکسی دو برابر نرخ مصوب

نرخ کرایه‌های تاکسی گردشی پایتخت دو برابر نرخ‌های رسمی مصوب شورای شهر تهران است. مبلغ ورودیه کرایه‌های تاکسی گردشی که با نوار نارنجی شناخته می‌شوند، ۵۰۶ تومان با ۵۰۰ متر مسافت آزاد اعلام شده و پس از آن تا هفت کیلومتر بابت هر ۱۰۰ متر مسافت ۲۳ تومان کرایه به این رقم اضافه می‌شود.

به گزارش دنیای اقتصاد، با این حال تاکسی‌های گردشی در مسافت‌های کوتاه حداقل دو برابر این رقم یعنی ۱۰۰۰ تومان را دریافت می‌کنند؛ ضمن اینکه در برخی از نقاط شهر که اقشار برخوردار تردد می‌کنند،‌ حداقل کرایه دریافتی تاکسی‌های گردشی ۱۲۰۰ تومان است.

عبور از قیمت‌های مصوب در حالی رخ می‌دهد که تاکسی‌های گردشی سهم قابل توجهی از جا‌به‌جایی‌های روزانه تهران را در اختیار دارند،‌ چراکه در بسیاری از مسیرها تاکسی خطی پیش‌بینی نشده و برخی از تاکسی‌های خطی نیز مسافر دربستی را به روال اصلی کار خود ترجیح می‌دهند.

نرخ کرایه تاکسی‌های گردشی در مسافت‌های بیش از هفت کیلومتر نیز به ازای هر ۱۰۰ متر معادل ۴/ ۱۸ تومان تعیین شده است. ارقام مذکور در ساعات ۲۲ تا ۶ بامداد ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت. برابر مصوبه شورای شهر تهران که جزئیات آن توسط روزنامه رسمی کشور منتشر شده است، مبلغ ورودیه تاکسی‌های فرودگاه با ۱۰۰۰ متر مسافت آزاد ۵ هزار و ۳۱۳ تومان تعیین شده که پس از آن تا کیلومتر ۲ به ۷ هزار و ۳۱۴ تومان افزایش می‌یابد.

به این رقم پس از کیلومتر ۲ تا ۱۰ کیلومتر به ازای هر ۱۰۰ متر ۱۶۰ تومان اضافه خواهد شد. نرخ کرایه تاکسی‌های فرودگاه در مسافت‌های ۱۰ تا ۵۰ کیلومتر به ازای هر ۱۰۰ متر ۶/ ۷۶تومان و در مسافت‌های بیش از ۵۰ کیلومتر نیز به ازای هر ۱۰۰ متر ۴۶ تومان است.

نرخ کرایه حمل بار توسط تاکسی‌های فرودگاه برای هر سفر در حد یک چمدان و ساک دستی رایگان است و مازاد بر آن، به ازای هر ۲۰ کیلوگرم، معادل سه هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است. نرخ ورودیه کرایه تاکسی‌های تلفنی تهران بدون مسافت آزاد سه هزار و ۷۲۶ تومان تعیین شده و در ۲کیلومتر اول به ازای هر ۱۰۰ متر ۲۷۸ تومان به این رقم اضافه می‌شود.

همچنین در مسافت‌های بیش از ۲ کیلومتر هر ۱۰۰ متر معادل ۵/ ۹۲ تومان محاسبه خواهد شد. علاوه بر این، برای سفرهای خارج از محدوده مناطق بیست و دوگانه شهر تهران (مبتنی بر تعیین حدود مرزی توسط سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران) با بیش از ۱۰ کیلومتر خروج از محدوده، ۳۰ درصد به کرایه تاکسی‌های تلفنی اضافه می‌شود.

[ منبع این خبر سایت الف-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کرایه‌های تاکسی دو برابر نرخ مصوب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات