ترامپ: ایران در منطقه قدرت غالب است

نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از سیاست خارجی دولت اوباما گفت که ایران درمنطقه قدرت غالب است و علت این مسئله نیز سیاست‌های غلط آمریکا در خاورمیانه بوده است. خبرگزاری تسنیم: دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تجمع انتخاباتی اش گفت: باید درک کنیم که اولویت دادن به آمریکا چیست. این بدان معنا ست که در سیاست خارجی، هرگز و هرگز وارد مناقشه ای نشویم مگر اینکه این کار سبب افزایش امنیت کشور ما شود. باید این کار امنیت کشور ما را افزایش بدهد. این روند برخلاف سیاست خارجی هیلاری کلینتون است که به لیبی حمله کرد، عراق را بی ثبات کرد، گروه داعش را آزاد کرد و سوریه را به هرج و مرج انداخت و سبب شد مهاجرت گسترده ای شکل بگیرد که وضع آشفته ای را در سراسر جهان رقم زده است. این سیاست ها سبب شده است ایران در مسیر دستیابی به تسلیحات هسته ای قرار بگیرد و به قدرت غالب در منطقه تبدیل شود. ایران در منطقه قدرت غالب است. ما سبب شده ایم ایران به قدرت غالب در منطقه تبدیل شود. اما اگر من رئیس جمهور شوم، اوضاع متفاوت خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در حوزه تجارت نیز اولویت دادن به آمریکا به معنای آن است که از موقعیت شغلی کارگران آمریکایی درمقابل رقابت های غیرمنصفانه خارجی محافظت خواهد شد. اتفاقی که در حال رخ دادن است، واقعا شرم آور است.

ترامپ گفت: ما فقط قراردادهای تجاری فوق العاده خواهیم داشت. ما پیمان مشارکت ترانس‌آتلانتیک را امضاء نخواهیم کرد که برای کشور ما فاجعه است. این پیمان شبیه پیمان نفتا ست که بیل کلینتون امضاء کرد و سبب شد فرصت های شغلی و کارخانه های ما و کسب و کارهای تولیدی ما از بین بروند و به کشورهای دیگر به ویژه مکزیک بروند. ما رنج های زیادی را متحمل می شویم و این وضع بدتر می شود. در حوزه سیاست های انرژی نیز اولویت دادن به آمریکا به معنای آن است که از توان بالقوه عظیم آمریکا استفاده شود و ثروت و رفاه نصیب کارگران خودمان شود ازجمله معدنچیان فوق العاده ای که دولت کنونی آمریکا کاملا با آنها به گونه بدی رفتار کرده است.

این میلیاردر آمریکایی تاکید کرد: در حوزه سیاست های اقتصادی نیز اولویت دادن به آمریکا به معنای آن است که سیاست های نظارتی و مالیاتی به گونه ای باشد که ثروت و فرصتهای شغلی را در ایالات متحده حفظ کند و مالیات برای طبقه متوسط آمریکایی به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند. درعین حال، مقرراتی که اقتصاد کشور را فلج می کند  و به گونه ای جنون آمیز، کشور را به توقف کشانده است، کاهش خواهد یافت. ما کاری خواهیم کرد که وضعیت به گونه ای شود که برای شرکت ها، کسب و کارهای کوچک و برای مردمی بسیار خوب شود که می خواهند در این کشور کار و فعالیت داشته باشند.»

وی در ادامه افزود: «در حوزه مهاجرت نیز، اولویت دادن به آمریکا به معنای محافظت کردن از فرصت های شغلی و امنیت شغلی، کارگران آمریکایی است. فرصت های شغلی از این کشور دزدیده شده است. زیبایی اولویت دادن به آمریکا این است که همه ما با هم متحد می شویم. همه کارگران آمریکایی حق دارند از محفاظت ها برخوردار باشند. با افرادی که حالا در مسند امور هستند ، اوضاع تغییر نمی کند. اما من می گویم که اوضاع باید تغییر کند. هیچ چاره دیگری  نداریم. باید اوضاع تغییر کند. باید آمریکا بار دیگر فعال شود. آمریکا باید کالاهای خودش را تولید کند. ما باید جاده های بین شهری را بازسازی کنیم که در حال حاضر در وضعیتی شرم آور قرار دارند. باید از سیاهپوستان آمریکایی محافظت کنیم که از سالها قبل، با آنها بدرفتاری شده است.»

ترامپ در پایان گفت: «باید مردم آمریکا بار دیگر در درجه اولویت قرار بگیرند. باید آمریکا امن و ایمن شود. باید شهرهای آمریکا بار دیگر امن شوند. باید کشورمان بار دیگر قوی شود. ما آمریکا را بار دیگر کشوری باعظمت خواهیم کرد.»

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترامپ: ایران در منطقه قدرت غالب است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات