رفع تصرف از 100 هکتار اراضی بستر رودخانه های استان فارس

به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی آب منطقه ای فارس، محمدرضا خاندشتی گفت:بیان داشت : دراین مدت تخریب اعیانی در محدوده حریم رودخانه های استان به میزان 20 هکتار انجام شده است.
وی ادامه داد: لایروبی رودخانه چنار راهدار در محدوده روستای سلطان آباد و جلوگیری از ورود آب به مناطق مسکونی، ساماندهی رودخانه کـُـر به صورت طرح بیوتکنیک ، اعلام عمومی حدود بستر و حریم تالاب های طشک و بختگان و جلوگیری از برداشت غیر مجاز مصالح رودخانه ای و کاهش میزان برداشت بهره برداران مصالح رودخانه ای و انتقال معادن رودخانه ای به سمت معادن واریزه ای و کوهی از دیگر اقدامات انجام شده است.
خاندشتی برگزاری کارگروه های سیل و مخاطرات دریایی در سطح استان و شهرستان ها را برای هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی در مواجه با پدیده سیلاب موثر برشمرد و افزود: کارگاه های مدیریت یکپارچه سیل و خشکسالی با دعوت مسئولین در حضور استادان و کارشناسان مهندسین مشاور و دوره های اصول مهندسی رودخانه ها و تعیین حدود بستر و حریم رودخانه ها برگزار شده است.
وی جذب اعتبارات لازم و عقد قرارداد برای انجام مطالعات ساماندهی مرحله اول رودخانه کر را در سال گذشته شایان توجه دانست و به جذب اعتبارات لازم و عقد قرارداد برای انجام مطالعات ساماندهی مرحله اول رودخانه سیوند اشاره کرد.
مدیر دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه ها و سواحل آب منطقه ای فارس همچنین از جذب اعتبارات لازم و عقد قرارداد برای انجام مطالعات مرحله دوم ساماندهی رودخانه های استان به میزان پنج کیلومتر و 23 صدوم کیلومتر سخن گفت و انجام هماهنگی های لازم برای جذب اعتبارات اعلام عمومی رودخانه های فیروزآباد و قره آغاج و ارسال نقشه های حدود بستر و حریم مربوط به مطالعات تصویب شده به اداره ثبت اسناد و املاک جهت جانمایی در سامانه کاداستر را از دیگر اقدامات موثر در سال گذشته خواند.
خاندشتی با تاکید بر اینکه استان فارس در حال گذر از هشتمین سال خشکسالی است، اهمیت حفظ و حراست از پهنه های آبی استان و برخورد با متصرفین را ضروری عنوان کرد و افزود: این مساله بیشتر از گذشته اهمیت یافته و برخورد با متصرفین بستر رودخانه های استان و همچنین بهره برداران غیر مجاز مصالح رودخانه ای بیش از گذشته در دستور کار این دفتر قرار دارد.
وی در خصوص برنامه های حفاظت از حریم و بستر رودخانه ها در سال جاری گفت: پیگیری برای تصویب مطالعات در دست پهنه های آبی استان، اعلام عمومی و رفع تصرف از پهنه های آبی استان، برخورد با متخلفان و بهره برداران غیر مجاز مصالح رودخانه ای، انتقال بهره برداران شن و ماسه از معادن رودخانه ای به سمت معادن واریزه ای و کوهی با توجه به کاهش آورد مصالح رودخانه های استان، عقد قراردادهای جدید مطالعات ساماندهی مرحله اول و دوم رودخانه های استان و پیگیری و ادامه عملیات ساماندهی بیوتکنیک رودخانه کر از جمله برنامه های مهم و اساسی این دفتردر سال جاری است.
مدیر دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه ها و سواحل خواستار آن شد که شهروندان با توجه به استمرار پدیده خشکسالی در استان و کاهش آورد آبدهی رودخانه ها و به دنبال آن شن و ماسه رودخانه ای، از تصرف بستر و حریم رودخانه ها و دریاچه ها و نیز برداشت غیرمجاز شن و ماسه از بستر رودخانه ها خودداری کنند.
6113 /1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رفع تصرف از 100 هکتار اراضی بستر رودخانه های استان فارس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات