تعرفه های غیرواقعی در حوزه پزشکی به پدیده زیرمیزی دامن می زند

دکتر بابک عدلی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وقتی قیمت تمام شده خدمت پزشکی محاسبه بر مبنای واقعی نداشته باشد، جبران تفاوت قیمت ها از جیب صاحبان خدمت خواهد بود و این مهم بستر انحراف را باز می کند.
وی بیان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفدهم خردادماه جاری کلیت سیاست هادر تعیین تعرفه های پزشکی را در قالب مصوبه دولت و شورای عالی بیمه اعلام کرده و برمبنای آن بیشترین رشد تعرفه های امسال با میانگین 10 درصد مربوط به ویزیت پزشک عمومی، پزشک خانواده و پزشکان متخصص است.
رییس شورای هماهنگی نظام پزشکی استان مرکزی بیان کرد: در این مصوبه کمترین رشد تعرفه ها به حق العمل جراحی اختصاص دارد و در خصوص قیمت داروها نیز با تصمیم گیری شورای عالی بیمه برای سبد کلی داروهای کشور 10درصد نسبت به سال گذشته رشد دارد اما رشد قیمت داروهای خارجی صفر درصد است.
دکتر عدلی اظهار کرد: ترکیب افزایش تعرفه های پزشکی به شکلی است که جامعه خدمات رسان درمانی فشار ناشی از آن را تحمل می کند و این تفاوت قیمت ها از جیب دولت و مردم نیست.
وی گفت: با روند اعلام شده پدیده زیرمیزی برای تهران افزایش می یابد اما در شهرستان ها به خاطر نظارت های جدی و مستمر بر روی ویزیت و عملکرد حوزه درمان این مساله کمرنگ تر است.
دکتر عدلی عنوان کرد: سیاست های حوزه سلامت باید به گونه ای باشد که سویه عدالت برای هر دو قشر خدمات رسان و خدمات گیر رعایت شود و اگر این توازن در هر کفه به هم بخورد زیان آن برای مردم خواهد بود.
در استان مرکزی 20 بیمارستان فعال با یکهزار و 945 تخت مصوب و یکهزار و 750 تخت فعال و 85 بخش درمانی وجود دارد.16 واحد بیمارستانی استان مرکزی مربوط به حوزه دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و دو بیمارستان نیز خصوصی در اراک و ساوه است.
در حال حاضر 698 پزشک عمومی، 485 پزشک متخصص و فوق تخصص و یکهزار و 726 کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت دارند.232 پزشک استان مرکزی در قالب دندانپزشک مطب دار و شاغل در دانشگاهها و بیمارستانهای غیر دولتی فعالیت دارند.
133 آزمایشگاه مستقل و غیرمستقل 54 مرکز اورژانس بیمارستانی، 54 مرکز مستقل و غیرمستقل پرتو نگاری، 146 داروخانه و 103 واحد توانبخشی در استان مرکزی فعالیت دارد.مجموع تخت های ویژه بیمارستانی استان مرکزی در حوزه دولتی 105 تخت است که 67 تخت آن آی سی یو، 28 تخت ان آی سی یو (مراقبت ویژه نوزادان) و 10 تخت پست آی سی یو است.کمبود پزشک متخصص و فوق تخصص در شهرستان های محروم استان از مشکلات جدی حوزه بهداشت و درمان است.

6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعرفه های غیرواقعی در حوزه پزشکی به پدیده زیرمیزی دامن می زند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات