تکنولوژی های شگفت آور هلیکوپتر آپاچی

آپاچی مدل AH-64E آخرین مدل این جنگنده ی آمریکایی است که یکی از مهمترین امکانات آن دسترسی به تصاویر دریافتی هواپیماهای بدون سرنشین اطراف و کنترل از راه دور آن هاست. zoomit.ir -سینا اشتری: هلیکوپتر های آپاچی حدود ۳۰ سال است که در ارتش آمریکا مورد استفاده قرار می گیرند، و بدیهی است که آپاچی امروز فوق العاده به روزتر و دارای قابلیت های بیشتری نسبت به نمونه ۳۰ سال پیش است.

آخرین فناوری به کار رفته در هلیکوپتر های آپاچی کارشناسان نظامی را متحیر کرد!

آپاچی مدل AH-64E آخرین مدل این جنگنده آمریکایی است که یکی از مهمترین امکانات آن دسترسی به تصاویر دریافتی هواپیماهای بدون سرنشین اطراف و کنترل از راه دور آن هاست، این ویژگی تا به حال در نیروی هوایی ارتش آمریکا به کار گرفته نشده است و بیشتر شبیه به تخیل به کار رفته در بازی های کامپیوتری می باشد تا حقیقت ! به هر حال باور بکنید و یا خیر امروز هلیکوپتر های آپاچی می توانند هواپیماهاو پهپاد های بدون سرنشین منطقه را به کنترل خود در آورند و از تصاویر دوربین های آنها برای شناسایی و دنبال کردن هدف خود استفاده نمایند این فناوری جدید هلیکوپتر های آپاچی هم اکنون در جنگنده های آمریکایی مستقر در افغنستان مورد استفاده قرار گرفته اند.

کلنل جف هگر مسئول برنامه تحقیق و توسعه هلیکوپتر های آپاچی ارتش آمریکا در این باره می گوید :”امروز هلیکوپتر های آپاچی ما می توانند قبل از شروع عملیات خود تصاویر پهپاد ها و هواپیماهای بدون سرنشین فعال در شعاع ۱۰۰ کیلومتری خود را رصد کنند و علاوه بر شناسایی هدف خود می توانند کنترل هواپیماها و پهپاد های اطراف را به دست گرفته و اهداف را در صورت حرکت دنبال کند.”

گفتنی است که پیشتر از این شاهد به کارگیری سیستمی مشابه در نیروی دریایی آمریکا بودیم، این سیستم ناو های جنگی را قادر می ساخت که به اطلاعات و تصاویر زنده جنگنده های با و بدون سرنشین و نیز پهپاد ها دسترسی داشته باشند، آپاچی جدید و یا AH-64E علاوه بر این ویژگی تغییرات بنیادی دیگری را تجربه کرده است، پیشرانه جدید و قوی تری بر روی آن نصب شده، پره های آن به کل تغییر کرده و در ساخت بدنه آن از آلیاژ های متفاوتی با نسخه پیشین استفاده شده است که این تغییرات جدید باعث ایجاد قدرت بیشتر و نیز افزایش مانور پذیری در آن شده است.

ارتش آمریکا در حال حاضر تعداد محدودی از این مدل جدید آپاچی را در اختیار دارد و قرار بر این است که تا سال ۲۰۲۵ ۶۹۰ فروند از این جنگنده به تولید و بهره برداری برسد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تکنولوژی های شگفت آور هلیکوپتر آپاچی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات