سردار! شما مامور وصل بودید

یک استاد زبان و ادبیات ارمنی در دانشگاه تهران،نامه ای خطاب به مصطفی آجرلو نوشت. کاپ: بازتاب های مربوط به دیپورت مدافع ملی پوش ارمنستانی از تراکتورسازی ادامه دارد و در تازه ترین تحولات،ستاد زبان و ادبیات ارمنی در این باره یادداشتی منتشر کرده است.

دکتر آندارنیک سیمونیان در این باره نامه ای خطاب به مدیرعامل تراکتورسازی نوشته است که می خوانیم؛

سردار سلام.

حقیقتش در قلبم ،از همان دوران خدمت در پاس، برایتان احترامی قایل بودم.بعنوان کسیکه در کار غیر تخصصی وارد شده و خدمت می کند.

سردار عزیز

ما هنوز در فوتبال ایران ارمنی و آذری و اصفهانی و ترک و مشهدی و آشوری یا اهوازی و کرمانی بودن را بعنوان ملاک تفکیک یا ملاک تمایز نشناخته ایم ،برعکس جادوی توپ گرد عشق را در تمامی گستره های ایران ،میهن سرافرازی که فرزند بزرگش کورش پرچمدار رهائی یهودیان از اسارت در بابل بوده و پیامبر عربش از اینکه یک روز یک یهودی ،بر خلاف عادت مالوف، بر سرش خاکروبه نمی ریزد نگران شده و به دیدار او رفته و در بستر بیماری احوالش را جو یا شده است ،نفوذ می دهد و می گستراند.

سردار گرانقدر ، در پاس همه چیز راحت بود و شما درگیری خاصی نداشتید ، تنها حالا معلوم می شود که شما اینکاره نیستید .شما اگر اینکاره بودید،قطعا می دانستید که زیبائیها و هیجان سالم این ورزش اعجاب انگیز چه شور ها که در دلها بیدار نمی کند.

شما اگر اینکاره بودید قطعا می دانستید که اشکهای گرمی که پس از شکست برچهره های عاشق جاری می شود و شادی های پس از پیروزی که جانها را جلا می بخشد ،چه سحر و افسون بزرگی را در ایجاد دوستی ها و گسترش مودت بین انسان ها دارد .

سردار عزیز تصمیم شتابزده شما ،اجازه بدهید بگویم، تصمیم نابخردانه شما، آثار و تبعات جنگ فرسایشی دو همسایه ایران بزرگ را ،به خانه های ما می آورد.

سردار گرامی ،آیا اصلا اندیشیده اید ،یا درفضای فشار چند ده کامنت منفی آیا اصلا میل به اندیشیدن داشته اید که مثلا یک فوتبالیست هم از ترکمنستان ،یا جمهوری آذربایجان یا از گرجستان جذب کنید.

سردار گرامی شما اگر اینکاره بودید قبل از فصل کردن به وصل کردن می اندیشیدید.قبل از پاره کردن به دوختن و قبل از بریدن به پیوند دادن.

شما با کمترین فشار از جایگاهتان خارج شده اید ،شما چطور می توانید در سختی ها دوام بیاورید.

سردار گرانقدر ،شما با این عمل نابخردانه دلهای بسیاری را آزرده اید.

چه کسی خواهش کرده بود از ارمنستان فوتبالیست بیاورید ،چرا آوردید. خوب وقتی آوردید چرا به این سرعت عقب نشینی کردید.

این نظام آدمهای آبدیده و میدان دیده ای همانند شما را برای حل مسایلش به میدانهای جدید روانه می کند،شما در جائی که هیچ مساله ای نداشت مشکل آفرین شده اید ،ایا خود شما از کارتان رضایت دارید...

سردار عزیز ، ما از همین فوتبال حیات بخش به خانه ها و عروسی ها و عزاداری ها و تکیه ها و مساجد و کلیساهای یکدیگر راه یافته ایم.

شما می دانید رسیدن یک بچه ارمنی به عروسی یک ترک آذری آذرشهری در تبریز در نیمه شب ،نشستن پای ساز و حنجره ی گرم عاشق اژدر و عاشق حسن و پنج عاشق دیگر تا طلوع خورشید،چه معنا و چه مزه ای دارد.

سردار ،شما می دانید تمام شب را اتومبیل راندن و صبح در تبریز در مراسم خاکسپاری عزیزی بودن که در اعلان هجرت نابهنگامش،در کنار نام ده خانواده آذری ،یک نام خانوادگی ارمنی هم هست به چه معناست.

سردار گرانقدر،خطای فاحشی را مرتکب شده اید ، توبه کنید ، پذیرفته خواهد شد.

سردار، بدیدار عاشقی آذری بروید ،بگوئید برایتان اصلی و کرم و چنلی بل بخواند.و خواهش کنید آن عاشق آذری برایتان "داغلارا گوینوندا "و" منم منم گوچ کوراوغلو" بخواند. و شما در یک لحظه به اندازه صد سال رشد می کنید و قد می کشید و رشیدتر می شوید. از ده و صد کامنت وحشت زده نمی شوید و آماده می شوید تا برای گسترش دوستی ها ریسک کنید.

قوی می شوید و ترس و حسابگری از شما دور می شود...

سردار تا دیر نشده، خطای بزرگتان را جبران کنید ،

تا دیر نشده،از نقش بدعت گذاری در میدانی سراسر زیان به نقش راهبری با تعقل بر گردید.
شما را برای وصل کردن مامور کرده اند.

فصل کننده کم نداریم.

با احترام ،
برادر خیر خواه شما
دکتر آندرانیک سیمونیان
ساعت 2 بامداد 19 خرداد ماه نود و پنج

[ منبع این خبر سایت برترین ها-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سردار! شما مامور وصل بودید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات