وام دانشجويي افزايش يافت

صندوق رفاه دانشجويان سقف وام هاي دانشجويي را به طور متوسط 20 درصد افزايش داد. آفتاب : به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در چهل و هفتمين جلسه هيئت امناي صندوق رفاه دانشجويان افزايش اصلاح سقف وام هاي دانشجويي مورد تصويب قرار گرفت.

بر اساس اين مصوبات، سقف وام هاي دانشجويي از سوي صندوق رفاه دانشجويان به طور متوسط 20 درصد افزايش يافت. اين در حالي است كه بعضي از وام ها از جمله وام تحصيل دانشجويان مجرد 47درصد، وام دانشجويان دكتراي متأهل حدود 52 درصد، وام مسكن براي دانشجويان مجرد در تهران 76درصد، براي دانشجويان شهرهاي بزرگ 47درصد و وام ضروري 100درصد افزايش يافت.
از ديگر مصوبات اين جلسه اين بود كه براي كمك به دانشجويان تحصيلات تكميلي در انجام پايان نامه  و رساله، علاوه بر كمك بلا عوض دانشگاه ها وام ضروري براي دانشجويان دوره  كارشناسي ارشد 67درصد و براي دانشجويان دوره  دكترا 60درصد افزايش يافت.

همچنين به منظور حمايت از دانشجويان نمونه، برتر و ممتاز دانشگاه ها، پرداخت وام استعدادهاي درخشان، حداكثر تا 2 برابر سقف مجاز افزايش يافت.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، در اين جلسه مقرر شد به منظور حمايت از دانشجويان تحصيلات تكميلي با كمك و بهره برداري از ظرفيت بانك ها و صندوق هاي اعتباري و از محل بودجه صندوق، نسبت به برقراري و افزايش وام شهريه دانشجويان حسب مورد اقدام لازم به عمل آيد.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وام دانشجويي افزايش يافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات