بیشتر آمریکایی ها خواهان قطع حمایت واشنگتن از ریاض هستند

براساس نظرسنجی یک شرکت انگلیسی، بیش از 68 درصد آمریکایی ها، از دولت خود خواسته اند که به دلیل حمایت عربستان از تروریسم، از حمایت این کشور دست بردارد. آفتاب : به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه،براساس این نظرسنجی بیشتر آمریکایی ها از دولت خود خواستند تا زمانی که ثابت نشود، عربستان از تروریسم حمایت مالی نمی کند، واشنگتن از حمایت کلی و جزئی عربستان دست بردارد.

این نظرسنجی نشان می دهد که تنها 12 درصد از آمریکایی ها معتقدند که آمریکا باید عربستان را به عنوان یک هم پیمان حفظ کند، درحالی که 20 درصد دیگر شهروندان آمریکایی دربرابر این سوال، گزینه نمی دانم را انتخاب کرده اند.

این نظرسنجی را شرکت تحقیقاتی انگلیسی «پوپولوس» در مارس 2016 (اسفند ماه 94) و با هزینه خبرگزاری اسپوتنیک انجام داد، و بیش از یکهزار و سه نفر 18 تا 64 سال را در آمریکا مورد پرسش قرار داد.

پنج موسسه بزرگ تحقیقات صلح و امنیتی در آلمان نیز در گزارش امسال خود با یادآوری جنایت های جنگی عربستان سعودی علیه مردم یمن، خواستار تحریم تسلیحاتی ریاض از طرف دولت خود شدند.

این پنج موسسه بزرگ تحقیقاتی آلمان به مناسبت سی امین سالگرد همکاری های خود، گزارشی را در خصوص صلح در جهان منتشر کردند که در آن آمده است عربستان سعودی یک لنگر بی ثبات در منطقه است و به خاطر دخالت های خود در جنگ سوریه و یمن موجب سخت تر شدن راه حل سیاسی در آنجا شده است.

این موسسه ها هر سال گزارش خود را به عنوان یک توصیه نامه و پیشنهاد در اختیار دولت آلمان قرار می دهند.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیشتر آمریکایی ها خواهان قطع حمایت واشنگتن از ریاض هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات