۱۸ دانش‌آموزی که در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ موفق شدند، اما در خودکشی

۱۸ دانش‌آموزی که در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ موفق شدند، اما در خودکشی جامعه > آموزش - خبر خودکشی دختر ۱۶ ساله در مدرسه‌ای در شهرک غرب، پس از پایان آخرین امتحان که ادبیات بود، سال تحصیلی ۹۴-۹۵ را با شوک به پایان برد. او روز سه شنبه ۱۸خرداد ماه پس از امتحان ادبیات فارسی و گرفتن عکس یادگاری با دوستان و معلمان خود در سرویس بهداشتی مدرسه خود را به دار آویخت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در سال تحصیلی که همین روزها به پایان می رسد، تاکنون ۱۵ دانش‌آموز خودکشی منجر به مرگ داشتند، اگر ۳ موردی که در آخر خرداد ۹۴ و تابستان همان سال را هم اضافه کنیم، به عدد ۱۸ دانش آموزی که در پایان سال تحصیلی ۹۴-۹۵ عاقبت به خیر نبودند،‌ می رسیم.

البته نگفته پیداست که تعداد دانش‌آموزانی که اقدام به خودکشی می‌کنند و خوشبختانه منجر به مرگ نمی‌شود، بیش از این حرف‌هاست.

در جدول زیر خودکشی های منجر به مرگ دانش‌آموزان در سال تحصلی ۹۴-۹۵ را می‌بینید؛

ردیف تاریخ استان توضیحات
۱ ۳۰ خرداد ۹۴  تهران مجید ۱۴ ساله دانش‌آموز مدرسه نمونه دولتی تهران، به دلیل مردود شدن در امتحانات پایان سال، با سیم برق خود را از تراس حلق‌آویز کرد و روز بعد به دلیل آسیب مغزی جان سپرد.
۲ ۳۰ تیر ۹۴
آذربایجان غربی دختری ۱۸ ساله، دانش‌آموز رشته تجربی در محله شهرک فرهنگیان شهرستان بوکان پس از اعلام نتیجه کنکور سراسری و قبول نشدن در دانشگاه، با پرت کردن خود از طبقه سوم خانه، به زندگی‌اش پایان داد.
۳ ۱۴ شهریور۹۴ لرستان  امیر دانش‌آموز ۱۴ ساله یکی از مدارس لرستان، به دلیل نمره پایین در درس ریاضی و ترس از سرزنش شدن، با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داد.
۴ ۱۸ مهر در ۹۴  تهران پریناز ۱۳ ساله خود را از میان نرده‌های پل عابر در شرق تهران به پایین پرتاب کرد و پس از برخورد با اتوبوس جان باخت. بر اساس اظهارات دوست این دانش‌آموز، او پیش از خودکشی گفته بود از زندگی خسته شده‌ام.
۵ ۴ آبان ۹۴ 
آذربایجان غربی «هاوری» دانش‌آموز ۱۱ ساله، ساکن محله تاج‌الدین در شهرستان اشنویه، جلوی آینه خود را دار زد و جان سپرد. این نوجوان، دو روز پس از دیدن فیلمی با مضمون خودکشی، دست به چنین اقدامی زده است.
۶ ۷ آبان ۹۴ تهران دانش‌آموز پنجم ابتدایی در محله خلیج‌فارس تهران به وسیله روسری، خودش را از میله بارفیکس ـ حلق‌آویز کرد و جان سپرد؛ دلیل این خودکشی بیان نشد.
۷ ۱۷ آبان ۹۴ 
مازندران «مهرشاد» دانش‌آموز ۱۴ ساله ساکن شهر «رستم‌کلا» خود را از پنکه سقفی خانه حلق‌آویز کرد و جان سپرد. در نامه مکتوبی که مهرشاد از خود به جا گذاشته آمده بود: «فردا همه‌تان به مراسم تشییع جنازه‌ام بیایید».
۸ ۲۷ آبان ۹۴
خراسان جنوبی دانش‌آموز ۱۶ ساله مدرسه شبانه‌روزی شهید مطهری، در آبیز شهرستان زیر کوه که قبلا پدرش او را سرزنش کرده بود وقتی همه خواب بودند، خود را به نرده‌های پشت خوابگاه حلق‌آویز کرد و جان داد.
۹ ۲۶ آذر ۹۴ خراسان شمالی «سجاد» ۱۵ ساله، دانش‌آموز دوم دبیرستان یکی از مدارس شبانه‌روزی در روستای کهنه جلگه مانه و سملقان به دلیل احضار والدینش از سوی مدیر مدرسه، خود را در آغل گوسفندان حلق‌آویز کرد و به زندگی خود پایان داد.
۱۰ ۷ دی ۹۴ یزد دانش‌آموز ۱۳ ساله مدرسه نمونه دولتی بافق یزد به دلیل افت تحصیلی، خود را به میله بارفیکس اتاق حلق‌آویز کرد و جان سپرد.
۱۱ ۱۹ دی ۹۴ تهران پسر ۱۱ ساله‌ای با حلق‌آویز کردن، خود را از چارچوب در بالکن به وسیله روسری مادرش حلق آویز کرد و به زندگی خود پایان داد. به گفته مادر او، این دانش‌آموز که فصل امتحانات خود را می‌گذراند، اضطراب شدیدی داشت و وقتی در خانه تنها بوده، دست به چنین کاری زده است.
۱۲ ۲۲ دی ۹۴ یزد اختلاف خانوادگی باعث خودکشی و مرگ دانش‌آموز دختر پایه نهم در یزد شد، او از آخرین طبقه آپارتمان خود را به پایین پرتاب کرد.
۱۳ ۳ بهمن ۹۴ کرمانشاه

دانش آموز پایه هشتم، قبل از آغاز زنگ تفریح اول از معلم برای استفاده از سرویس بهداشتی اجازه می‌گیرد و قبل از ورود سایر دانش آموزان به محوطه حیاط مدرسه خود را در سرویس بهداشتی حلق آویز می‌کند.

۱۴ ۱۶ اردیبهشت تهران ساعت ۱۸ روز پنجشنبه دختر ۱۳ ساله پس از مشاجره با مادرش از خانه خارج و به روی پل ولایت رفته و در یک اقدام جنون آمیز خود را به پایین در اتوبان نیایش پرتاب می کند.
۱۵ ۲۸ اردیبهشت ۹۵  مشهد دانش‌آموز دختر ۱۲ ساله در مشهد خودکشی کرد. این دختر ۱۲ ساله از طبقه چهارم ساختمان به پایین افتاده بود. براساس روایتی که رسانه منتشرکننده خبر، از گفته‌های پدر این دخترک داشته، این دانش‌آموز به دلیل وسیله‌ای که نباید به مدرسه می‌برده به مدت یک هفته از مدرسه اخراج شده و او به خاطر ترس از تنبیه پدر، دست به خودکشی زده است.
۱۶ ۳۰ اردیبهشت ۹۵ مشهد به دار آویختگی دختری ۱۸ ساله گزارش شد. او برای کنکور درس می خواند و علت خودکشی وی افسردگی اعلام شد.
۱۷ ۱۱ خرداد ۹۵ تهران دختر ۱۴ ساله بعد از تعطیلی از مدرسه خود را حلق‌آویز کرد. ساعت ۴ بعد ازظهر بود که زن جوانی با پلیس تماس گرفت و از خودکشی دخترش خبر داد. دانش آموز کلاس هشتم وقتی از مدرسه به خانه بازگشت، اقدام به خودکشی کرده بود.
۱۸ ۱۸ خرداد ۹۵  تهران دانش‌آموز دوم دبیرستان پس از امتحان ادبیات خود را در سرویس بهداشتی مدرسه حلق آویز می کند.

۴۷۴۷

کلید واژه ها: خودکشی - دانش‌آموز - وزارت آموزش و پرورش - سلامت دانش‌آموزان -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۱۸ دانش‌آموزی که در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ موفق شدند، اما در خودکشی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات