دژاکام «نصرت خانم» را روانه بازار کتاب کرد

به گزارش خبرنگار مهر، انتشارات کتاب نیستان مجموعه جدید از نمایشنامه های امیر دژاکام را با عنوان «نصرت خانم» منتشر کرد.

مجموعه نمایشنامه «نصرت خانم» در برگیرنده چهار نمایشنامه کوتاه از امیر دژاکام است که می‌توان آن را حاصل چهار زاویه دید به برخی موضوعات اجتماعی قابل توجه و حساسیت‌­برانگیز و البته به نوعی در حال فراموشی دانست که با زبان تلخ و صریح دژاکام گردآوری شده است.

مجلس تقلید، کرشمه چنگیزی، باد کافر و فرار مختصر عناوین نمایشنامه‌های این اثر به شمار می‌روند.

نمایش‌نامه مجلس تقلید اثری است پرکاراکتر که در بستری انتقادی و با نگاهی به بی‌تفاوتی عمومی نسل جوان به نسل کهنسال جامعه،  نوشته شده است. دژاکام این نمایشنامه نگاه تند و تیزی به فراموش شدن سنت‌ها و باورهای کهن جامعه ایرانی انداخته است و حل شدن آنها در ساختار زیستی مدرن را نکوهش کرده است.

نمایشنامه کرشمه چنگیزی نیز روایتی است شاعرانه از مواجهه نویسنده در قالب یک کاراکتر از کودکی تا امروزش با مولانا.

در نمایشنامه باد کافر داستانی عاشقانه در بستر جنگ تحمیلی روایت می‌شود و در نمایشنامه فرار مختصر نیز بر اساس رمان «پرواز ایکار» نوشته‌ رمون کنو، ترجمه کاوه سید حسینی نوشته شده است و نوعی برداشت آزاد از این اثر به شمار می‌رود.

این کتاب را انتشارات کتاب نیستان در ۱۱۲ صفحه و با قیمت ۷۵۰۰ تومان منتشر کرده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دژاکام «نصرت خانم» را روانه بازار کتاب کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات